ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבשלום כץ נגד פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ :

לפני:

כבוד השופטת שרה ברוינר ישרזדה

התובע
1. אבשלום כץ ת.ז. XXXXX695

-
הנתבעת
1. פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ ח.פ. 513765347

פסק דין

1. לפני בית הדין בקשת התובע לשחרור כספים שהועברו לזכות ו בפסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ (להלן: קופת הגמל).

2. על פי דברי התובע בדיון שהתקיים בפני כבוד הרשמת א. קוקה, הוא פוטר מעבודתו בביה"ס לדוגמא אשר שם עבד באמצעות המעביד שהינה גוף שאינו קיים עוד. התובע פירט בדיון האמור את המאמצים שעשה כדי לאתר את המעביד ולקבל ממנו טופס 161א וכן צרף לכתב התביעה מסמך מהנתבעת המצביע על ההפרשות והסכומים העומדים לזכותה.

3. הנתבעת מאשרת כי היא מנהלת את קופת הגמל גדיש כללי מספר חשבון 6012918 ע"ש התובע וכי מועד הצטרפותו של התובע לקופה הינו 5.12.1990.

4. על פי החלטת בית הדין המציא התובע אישור ממנו עולה כי המעביד , "האגודה לקידום ועידוד הניהול של השכונות בירושלים" אינו קיים עוד וכי נמחק מרשם העמותות כמופיע ברישום רשם העמותות .

5. קופת הגמל אינה מתנגדת לשחרור הכספים לתובע .

6. בנסיבות בהן התובע פוטר קמה זכות לפיצויים. משנמחק המעסיק מרשם העמותות ואין כל אישיות משפטית היכולה לאשר את שחרור הכספים, ומאחר והכספים אכן בחשבון על שם התובע ונצברו לזכותו ,הרי שאני מורה לקופת הגמל לשחרר את הכספים המצויים בחשבון על שם התובע, בכפוף להוראות דיני המס, וזאת בתוך 60 יום.

7. מובהר בזה לתובע כי עליו להגיש אישור פקיד שומה עדכני לנתבעת בכדי שינוכה מהכספים המגיעים לו שיעור המס המתאים, שאם לא כן ינוכה מהם המס בשיעור המירבי.

8. אין צו להוצאות .

ניתן היום, י"ט באייר התשע"ב 29.4.2013, בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: אבשלום כץ
נתבע: פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ
שופט :
עורכי דין: