ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד רגאא רגבי :

בפני כבוד השופטת חנה מרים לומפ
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשמים
1.רגאא רגבי
2.עמאר רגבי

נוכחים:
ב"כ המאשימה עידן רחמני, מתמחה
הנאשמים וב"כ עו"ד דוד גבאי ריכטר
מתורגמן בית המשפט לערבית

פרוטוקול

ב"כ המאשימה: הגעתי עם הנאשם להסדר טיעון לפיו כתב האישום. מוסכם כי הנאשמים יודו בעובדות כתב האישום המתוקן ויורשעו. מוסכם כי יוטל עליהם עונש של מאסר על תנאי וכן קנס אך אין הסכמה לגבוה הקנס.
בית המשפט: מסביר לנאשם כי אינו כפוף להסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים.
ב"כ הנאשמים: הסברתי לנאשמים את הסדר הטיעון, הקראתי להם את כתב האישום המתוקן . הנאשמים מסכימים להסדר הטיעון, ומודים בעובדות כתב האישום המתוקן .
נאשם 1: אני מאשר את דברי בא כוחי ומודה באמור בכתב האישום המתוקן .
נאשמת 2: אני מאשר את דברי בא כוחי ומודה באמור בכתב האישום המתוקן .
ב"כ המאשימה: מבקש להרשיע את הנאשמים על-פי הודאתם, בעבירות המיוחסות להם.


הכרעת דין

לנוכח הודאת הנאשם בעובדות כתב האישום המתוקן , הנני מוצאת אותו אשם ומרשיעה אותו בעבירה לפי סעיף 441 בצירוף סעיף 31 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.

לנוכח הודאת הנאשמת בעובדות כתב האישום המתוקן , הנני מוצאת אותה אשמה ומרשיעה אותה בעבירה לפי סעיף 441 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977 וכן בעבירה לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל התשל"ג-19 52 בצירוף סעיף 25 לחוק העונשין התשל"ז-1977.


ניתנה והודעה היום ז' אייר תשע"ג, 17/04/2013 במעמד הנוכחים.

חנה מרים לומפ, שופטת

טיעונים לעונש
ב"כ המאשימה: מגישה ר"פ של נאשם 2. מסומן ת/1. ביחס לשני הנאשמים, שניהם הודו ולקחו אחריות והדבר עומד לזכותם. ביחס לנאשמת 1 אני סבורה כי המאשימה הלכה קברת דרך משמעותית בהסדר משום שבעבירות מעין אלה עמדתנו העונשית היא למאסר. עם זאת מדובר בתיק יחיד וכן העדר עבר פלילי וכן שלא נפתחו לה תיקים נוספים ועל כן הגענו להסדר.
יצוין כי הרקע לביצוע העבירות הינו נישואיה של נאשמת 1 לנאשם 2. ההסדר בהחלט חריג ואינו מהווה את רף הענישה שהמאשימה מבקשת בדרך כלל ולכן נבקש גם שהביטוי לחומרת העבירה יתבטא בגובה הקנס. נבקש קנס משמעותי.
באשר לנאשם 2 מדובר בנאשם בעל הרשעה קודמת בין היתר גם בכניסה לישראל. הנאשם סייע לנאשמת 1 בהתחזותה. לגביו נבקש מאסר על תנאי וכן קנס שייתן ביטוי לחומרת העבירה.
ב"כ הנאשמים: בני הזוג נמצאים בהליך איחוד משפחות. לבני הזוג 5 ילדים והאחרון בהם נמצא פה והוא בן 3 חודשים. נאשם 2 עובד מזה כחמש שנים במסעדה ומשתכר כ-4,500 ₪. בתיק זה קיימות הפקדות בסך כולל של 2,000 ₪ ונבקש שזה יהיה גובה הקנס.
באשר לנאשמת 1 הואיל והיא נמצאת בהליך איחוד משפחות ההרשעה עלולה לסכל את ההליך ולכן נבקש מבית המשפט לחוות דעתו שלא יהיה בהרשעתו כדי להכשיל את הליך איחוד המשפחות.
לנאשמת אין עבר פלילי והדבר נעשה בצוק העתים ובנסיבות אלה נבקש לכבד את ההסדר וכן את בקשת הסנגוריה שהקנס יהיה בגובה ההפקדה.
הנאשם: אין לי מה להוסיף. אני מבקש שההרשעה לא תפגע בהליך איחוד המשפחות.
הנאשמת: אין לי מה להוסיף.

גזר דין
הנאשמים הורשעו, על-פי הודאתם בעקבות הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן בכך שבעת שהיו במחסום שועפט וניסו לעבור אותו, הציגה הנאשמת בפני שוטר במחסום את תעודת הזהות של אחותו של הנאשם, גיסתה והנאשם הוא זה שהעביר לה את תעודת הזהות.
הצדדים הסכימו כי יוטלו על הנאשמים עונש של מאסר על תנאי וקנס.
מדובר בבני זוג כאשר מעמדה של הנאשמת טרם הוסדר בישראל ולמרות זאת הם ניסו לעשות דין עצמי ולהכנס לתחומי ישראל. מנגד הם נשואים מזה שנים ויש להם 5 ילדים ולא הוכח בפני מה היתה מטרת הכניסה. הסדר זה מקל אך יחד עם זאת בהתחשב בכך שמדובר בבני זוג ובכך שמדובר במעידה יחידה בתחום, החלטתי לכבדו.
לפיכך הנני גוזרת על הנאש מים את העונשים כדלהלן :
1. מאסר על תנאי לתקופה של חודשיים. הנאשמים לא ירצו עונש זה אלא אם יעברו תוך תקופה של שנתיים מהיום על עבירה לפי סעיף 441 או 275 לחוק העונשין התשל"ז-1977 או על כל עבירה לפי חוק הכניסה לישראל.
2. אני מטילה על הנאשם קנס כספי בסך של 1,500 ₪ או מאסר של 15 ימים תחתיו. הקנס יקוזז מההפקדה אשר הפקיד הנאשם במסגרת תיק זה.
אני מטילה על הנאשמת קנס בסך 2,000 ₪. 500 ₪ יקוזזו מההפקדה שהפקידה הנאשמת במסגרת ההליכים בתיק זה. יתרת הקנס בסך 1,500 ₪ תשולם ב-10 תשלומים שווים ורצופים החל מיום 1/6/13 ובכל 1 לחודש שלאחריו. לא ישולם תשלום במועדו או במלואו תעמוד יתרת הקנס לפירעון מיידי.

הודע על זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 45 יום מהיום.

ניתן והודע היום ז' אייר תשע"ג, 17/04/2013 במעמד הנוכחים.

חנה מרים לומפ, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: רגאא רגבי
שופט :
עורכי דין: