ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלי ירמיהו נגד מינהל מקרקעי ישראל :

לפני: כבוד השופט אייל אברהמי, סגן הנשיאה

התובעת
שלי ירמיהו
ע"י ב"כ: עו"ד אסף בוטח
-
הנתבעים
1.מינהל מקרקעי ישראל
ע"י ב"כ: עו"ד כוכבית נצח דולב, עו"ד גילה אשכנזי

2.אלי יקיר
ע"י ב"כ: עו"ד אלי כץ

פסק דין

בתיק זה ניתן פסק דין ביום 15.4.13, למחיקת התביעה ללא צו להוצאות.
זאת על יסוד הודעת ב"כ התובעת לפיה הנתבע 2 הסכים למחיקת התביעה ללא פסיקת הוצאות.
לאחר מתן פסק הדין הודיע ב"כ הנתבע 2 כי איננו מסכים לאי פסיקת הוצאות, בשים לב לכך שהוצרך לשכור ייצוג משפטי (אף אם לא הוגש כתב הגנה), לבסיס המשפטי הרעוע של התביעה מלכתחילה, ולכך שהתובעת "ניסתה להעלים" את הנתבע 2 מעיני בית הדין.
הנתבע 2 אף ציין כי הגיש ערעור על ההחלטה בסעד הזמני שלא לפסוק לזכותו הוצאות.
ב"כ התובעת הודיע כי הוא מיצר על שב"כ הנתבע 2 חזר בו מהסכמתו המשתמעת לפיה לא יעמוד על שאלת ההוצאות ככל שלא יוטרח להגיש כתב הגנה. לטענת התובעת, אין לפסוק כנגדה הוצאות בשים לב לשלב המקדמי בו הסתיימה התביעה, כפי שנקבע בפסק הדין מיום 15.4.13.

לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה, סבורני כי דין הבקשה להתקבל, באופן שפסק הדין מיום 15.4.13, שניתן על יסוד הצהרת ב"כ התובעת על הסכמת הצדדים, יבוטל, ויינתן פסק דין חדש.
לאחר מתן פסק הדין התברר, כי הודעת ב"כ התובעת לפיה ב"כ הנתבע 2 מסכים למחיקה ללא הוצאות, התבססה ככל הנראה על הודעתו לפיה ככל שיידרש להגיש כתב הגנה מטעמו בהליך העיקרי יעמוד על פסיקת הוצאות נכבדות. ברי כי אין בכך משום הסכמה לאי פסיקת הוצאות כלל ככל שלא יוגש כתב הגנה, כפי שהסיקה התובעת.
בנסיבות אלו, ודאי שדין פסק הדין מיום 15.4.13 להתבטל.
פסק דין זה יבוא במקום פסק הדין האמור.

הואיל ואין מחלוקת באשר לעצם מחיקת התביעה, התביעה נמחקת בזאת.

באשר לשאלת ההוצאות, התיק העיקרי אמנם הסתיים בשלב מקדמי ביותר, בטרם הגשת כתב הגנה, אולם נראה כי יש מקום במסגרת סיום ההליך כולו לקחת בחשבון גם את ההליכים שנוהלו במסגרת ההליך הזמני.
לנוכח תוצאת ההליך הזמני בהליך הזמני ובשים לב לכך שלא נפסקו הוצאות לזכות הנתבע 2, ולכך שהנתבע 2 הוצרך לפנות לייצוג משפטי לשם ייצוגו בבקשה לסעד זמני שהגישה התובעת כנגד המעסיק, בלא שצירפה בתחילה את הנתבע 2 (והנתבע 3, שנמחק בהסכמה בפתח הדיון) כאשר לתוצאת ההליך היו עשויות להיות השלכות משמעותיות בעניינו, ישנה הצדקה לפסיקת הוצאות בסכום יחסי המשקף שיקולים אלו.
התובעת תשלם לנתבע 2 תוך 30 יום הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך 1500 ₪.

ניתן היום, י"ט אייר תשע"ג, (29 אפריל 2013), בהעדר הצדדים וישלח אליהם .


מעורבים
תובע: שלי ירמיהו
נתבע: מינהל מקרקעי ישראל
שופט :
עורכי דין: