ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סיני מחבוש נגד רחל שיקלי :

בפני כבוד השופטת חנה קלוגמן

תובעים

1.סיני מחבוש
2.הראל חברה לבטוח בע"מ
ע"י עו"ד מנורי

נגד

נתבעות

  1. רחל שיקלי
  2. אליהו חברה לביטוח בע"מ

ע"י עו"ד קורן

פסק דין

התביעה שבפניי עניינה תאונת דרכים שאירעה ביום 27.10.2010 ברחוב הרצל ברמלה בין רכב פרטי לג'יפ.

הצדדים:
התובע 1 הינו הבעלים והנהג של רכב מסוג קאיה שהיה מעורב בתאונה (להלן: "התובע" ו"הרכב בהתאמה"), והתובעת 1 הינה חברת הביטוח שביטחה את הרכב.

הנתבעת 1 הינה הנהגת בג'יפ שהיה מעורב בתאונה (להלן: "הנתבעת" ו"הג'יפ בהתאמה"), והנתבעת 2 הינה חברת הביטוח שביטחה את הג'יפ.

תמצית טענות הצדדים:

תמצית טענות התובעים כפי שהעיד עליהם התובע 1:
לטענת התובע, היה הוא בדרכו לביתו ברמלה ובשעה שעמד ברמזור בעל מופע אור אדום, פגע בו הג'יפ. לטענת התובע, מדובר בכביש בעל שלושה נתיבים .לטענתו, הוא עמד בנתיב הימני ביותר ממנו ניתן להמשי ך ישר ואילו הג'יפ היה בנתיב שמשמאלו, ממנו ניתן לפנות שמאלה לכיוון לוד. לטענת התובע, בעודו עומד סטה לעברו הג'יפ, פגע ברכבו בצד השמאלי קדמי ומיד חזר לנתיב האמצעי.

לאחר התאונה יצאו הצדדים מהרכבים והנתבעת מיהרה לרכב שעמד לפניה ברמזור וצעקה על הנהג שלטענתה עקף אותה על פסי הרכבת שהשניים עברו עוד לפני שהגיעו לרמזור בו ארעה התאונה.

תמצית טענות הנתבעות כפי שהעידה עליהם הנתבעת 1:
לטענת הנתבעת, הייתה היא בדרכה ללוד ועמדה בנתיב האמצעי ממנו ניתן לפנות שמאלה לכיוון לוד כאשר התובע סטה מנתיב נסיעתו ופגע ברכבה.

דיון:
בדיון שהתקיים בפניי העידו שני הנהגים בלבד. לפי עדותם כל אחד מהם עמד או נסע בנתיב הנסיעה ממנו עליו להמשיך לדרכו, כך שלאף אחד מהם לא הייתה סיבה לסטות לנתיב חברו, לאור מה שהעידו הנהגים בדיון. לא מצאתי אף כי מיקום הנזק ברכבו של התובע תומך בגרסתו כך שניתן לראות בה סיוע לעדות בעל דין.

אף אחד מן הצדדים לא זימן עד ראיה או לא הציג כל ראיה אחרת שיכולה לתמוך בגרסתו לעומת גרסת חברו.

בנסיבות אלו, מדובר למעשה בגרסה מול גרסה ללא סיוע לאף אחת מהגרסאות ובהיות נטל ההוכחה רובץ על התובעים, הרי שבנסיבות אלו אני קובעת כי נטל זה לא הורם ודוחה את התביעה ללא צו להוצאות.

המזכירות תשלח העתק מפסק הדין לצדדים.

ניתן היום, י"ט אייר תשע"ג, 29 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סיני מחבוש
נתבע: רחל שיקלי
שופט :
עורכי דין: