ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מחמד עטאאללה :

בפני כבוד השופטת מרים קסלסי
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
מחמד עטאאללה


נוכחים:
נציגת המבקשת נטלי בן ארוש
ב"כ המשיב עו"ד ג'ראיסי
המשיב באמצעות שב"ס

פרוטוקול

נציגת המבקשת: אתמול בשעות הערב נתפס המשיב כאשר הוא נוהג ברכב ללא רישיון נהיגה ולפי אינדיקציה ראשונית נהג תחת השפעת סמים (בדיקת שתן – חשיש). למשיב יש שני תיקים שמתנהלים בבית משפט זה על נהיגה ללא רישיון נהיגה מעולם. בחודשיים האחרונים נתפס פעמיים מסיע שב"חים (תיק החקירה הוצג לבית המשפט), בנסיבות הללו נבקש להאריך את מעצרו עד יום ה' לצורך הגשת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. כאשר עד יום ה' נציג אינדיקציה ראשונית כמו כן נגיש בקשה לחיסיון מידע הנוגע למידע מודיעיני. מגישה הצהרת תובע.

ב"כ המשיב: אבקש לשחרר את המשיב. למרות שבבקשה להוצאת צו מעצר צוינו עבירות חוזרות מס' פעמים, בתיק שלפנינו מדובר באירוע חד פעמי. בשאר התיקים כתבי אישום הוגשו ויש להם דיונים קבועים. בהצהרת התובע צוין כי המאשימה מתכוונת להגיש כתב אישום מתוקן ולצרף כל התיקים יחד. מצד שני מדובר בתיקים שיש להם מועדי דיון קבועים. אנו נשקול התנגדותו לכוונה זו. לא שמעתי שיש פה עוד פעולות חקירה שהמאשימה צריכה לעשות חוץ מהוצאת תעודת חיסיון, אינדיקציה ראשונית והכנת כתב אישום. לכן שחרור המשיב לא יפגע בפעילות הזו שלא קשורה למשיב. לחילופין אבקש לשחרר את המשיב למעצר בית. מסוכנות המשיב היא בנהיגה. נכון להיום בהתאם לבקשה ולהצהרת התובע המסוכנות מתבטאת בנהיגתו וניתן למנוע זאת בדרכים אחרות.


החלטה
השעה 13:57
מעיון בתיק החקירה עולה כי קיימות ראיות לכאורה וזאת אף כפי שהצהיר התובע להגשת כתב אישום חמור כנגד המשיב.
המשיב אינו מורשה לנהוג ולכאורה הוא חוזר ועושה כן לפחות 4 פעמים אם לא יותר, כאשר בפעם האחרונה נהג כשהוא לכאורה תחת השפעת סם, במצב דברים זה בקשת המבקשת לעצרו למשך 3 ימים סבירה ועל כן אני נענית לבקשה.
אני מורה על מעצרו של המשיב למשך שלושה ימים. המשיב יובא בפניי ביום חמישי 2.5.13 עד השעה 11:00.
עד ליום זה בשעה 10:00, יוגשו כל הבקשות המתאימות.
בשלב זה לא מצאתי לדון בבקשה לתחליף מעצר, הדבר ייעשה במסגרת הבקשה למעצר עד תום ההליכים ולאחר שיוגש כתב אישום.
בשלב זה אני קובעת כי המשיב מסוכן לציבור וכי יש למנוע את מסוכנותו בדרך של מעצר ימים.
זכות ערר כחוק.

ניתנה והודעה היום י"ט אייר תשע"ג, 2013-04-29 במעמד הנוכחים.

מרים קסלסי, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מחמד עטאאללה
שופט :
עורכי דין: