ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמנון צבי נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט רענן בן-יוסף
המערער
אמנון צבי

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
ב"כ המערער – עו"ד דוד גולן
ב"כ המשיבה – עו"ד ארז ריכטנברג
המערער הופיע

פרוטוקול

ב"כ המערער: במהלך הטיעונים לעונש ראיתי בעיניי את כעסה של כבוד השופטת על עצם העובדה שהנאשם העז לעבור מבחני תיאוריה לפני שהסתיימה הפסילה, והמערער יכול להעיד על כך מפני שהיינו שם ביחד. לטעמי, מה שקומם את השופטת, איך העז המערער לעשות תיאוריה לפני שהסתיימה הפסילה. אני מבקש להחזיר את התיק לבית משפט קמא, המערער הבין שאחרי שהוא עובר תיאוריה הוא מבין שהפסילה הסתיימה, מדובר בפסילה של שלושה חודשים. כשטענתי לעונש לעניין הזה שהוא עשה תיאוריה לפי סוף הפסילה, הגשתי לבית המשפט את הטופס לאחר גזר הדין, רציתי להראות לבית המשפט שהמערער נפל תמים. נהיגה בפסילה זו עבירה חמורה, אך הפסילה היא משהו כזה שנופל בין הכיסאות. אם בן אדם בא ומסביר שזו טעות, שלושה חודשים פסילה שדחו לו אותה, הוא עשה תיאוריה והוא הבין שהוא יכול לנהוג, יש לקחת זאת בחשבון. המערער סובל ממחלה קשה, נכון שיש לו הרשעות קודמות, הוא מנהל חברה וצריך לתפעל אותה. על עבירה של נהיגה בזמן פסילה אין חובת פסילה מינימאלית, אז להוריד אותו מהכביש לשנה וחצי בגלל הנסיבות האלה? מה הסיכון בנהיגה בזמן פסילה מבחינה בטיחותית? הרי הוא יודע לנהוג. ואחרי שלושה חודשים הוא לא מסוכן?

ב"כ המשיבה: מתנגדים לערעור.


פסק דין

המערער הורשע על-פי הודאתו, הנני מדגיש, על-פי הודאתו, בכך שביודעין, כפי שקבוע בסעיף 67 לפקודת התעבורה, נהג כאשר הוא פסול מלנהוג. על מעשים כאלה בית המשפט העליון, בתי משפט מחוזיים ובתי משפט לתעבורה אמרו שוב ושוב שמוצדק להטיל עונש של מאסר אף מאחורי סורג ובריח.
במקרה שבפניי, נידון המערער בשל מעשה כזה שעשה ביום 15.01.13, לעונש של פסילה בפועל בת 18 חודשים, קנס נמוך של 2,500 ₪, חתימה על התחייבות ומאסר מותנה בלבד.
עסקינן בעונש קל, כאמור, ללא מאסר. עסקינן באדם אשר בעברו 158 הרשעות תעבורה קודמות, עבירות מסוגים שונים, גם בטיחותיות, אין בשום פנים ואופן לומר שעונש פסילה בפועל של 18 חודשים בלבד הוא עונש שערכאת ערעור יכולה להתערב בו בשל חומרתו.
הערעור נדחה.

ניתן והודע היום ט"ו אייר תשע"ג, 25/04/2013 במעמד הנוכחים.

רענן בן-יוסף, שופט

הוקלד על ידי נופר דוידי


מעורבים
תובע: אמנון צבי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: