ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רותי בנימין נגד המוסד לביטוח לאומי :

לפני: כבוד השופט משה טוינה

התובעת:
רותי בנימין, (ת.ז. - 022751762)

-

הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי


נוכחים:

התובעת וב"כ עו"ד לירון קמפו
ב"כ הנתבע עו"ד אתי צור-אסרף ועו"ד אביחי לוי

פרוטוקול

ב"כ התובעת: מכתב התביעה להחמרה, כאשר ישבתי עם חברתי ובחנו בחינת תפקוד קודם, על פניו נראה שבאמת הדברים די דומים, יש לנו בעיה טכנית קשה בתיק זה. אחד התובעים שישב בוועדה הוא מטפל בתובעת, הוא חתום ואני לא יכול שלא להבין שחלק מזה זה מה שנתן את החלטת פקידת התביעות. לדעתי זה פגם יותר מטכני. אותו רופא הוא זה שהפנה אותה להגיש תביעה, לטיפולים ולניתוח וזה אותו רופא שיושב אחר כך בוועדה.

ב"כ הנתבע: אם חברי טוען נגד חוות הדעת, הוא צריך להגיש ערעור על חוות הדעת.

ב"כ התובעת: התובעת לא ידעה שאסור שאותו רופא ישב בוועדה ואני חושב שלו מהטעם הטכני הזה יש להעמיד את התיק לבחינה מחדש.

ב"כ הנתבע: אני חושבת שהטענה הזו לא הופיעה, היא מופיעה פה פעם ראשונה.

ב"כ התובעת: היא לא הייתה מיוצגת.

ב"כ הנתבע: אם כבר נפל פגם, העניין הזה צריך להיבדק במסגרת ערעור על החלטת וועדה רפואית, אנחנו בתביעה נגד החלטת פקיד תביעות.

ב"כ התובעת: אם נסתכל על נ/2 כל החלטת הדחייה היא שורה וחצי שאומרת "אין נתונים מספיקים שמעידים על החמרה...". לגופו של המצב הרפואי של התובעת, יש חוות דעת והמלצה של הרופא המטפל שנערכה לפני עשרה ימים לבקשת המוסד, המטפל סירב לתת את התשובה לתובעת ואמר שהוא מחויב להעביר את זה רק לביטוח הלאומי, לחברתי אין את כאן את התשובה. המסמך יכל לשפוך אור על מצבה של התובעת. אני מבקש לכל הפחות שהמסמך הזה יגיע לידי חבריי ...

ב"כ הנתבע: הועלו כרגע טענות שלא היו בפנינו בעת כתיבת כתב ההגנה, אנחנו נבקש ארכה על מנת לבדוק את טענות חברי. במידה וחברי עומד על הטענות שיגיש כתב תביעה מתוקן ובהתאם לכך נשקול את העניין ונגיש כתב הגנה מתוקן.

התובעת: אני חולת פרקינסון מזה שלוש שנים, הרופא המטפל שלי הוא ד"ר פרקש, הוא הרופא הבלעדי בב"ש שמטפל במחלה. שלוש שנים אני מטופלת אצלו, הוא שאמרתי לו וסיפרתי על המוגבלויות שיש לי והוא נתן לי את המסמכים לביטוח לאומי. הוא המליץ לי ללכת למומחה בשיבא לראות אם אני מוכנה מבחינה בריאותית לניתוח לאלקטרודות במוח. ד"ר פרקש שהוא הרופא הבלעדי, הוא שראה את החמרת המצב שלי והחליט שבגלל הגיל שלי והסבל שאני סובלת, וגם כאם חד הורית, כל מה שעברתי, היה לי סרטן שד, אני נשאית את הגן של מוטציית הסרטן, עברתי כריתת חצוצרות, ופתאום הפרקינסון. הפרקינסון היא מחלה שאם לא אטפל בה כמו שצריך לא יודעת כמה זמן ישאר לי לחיות, אני צריכה עזרה ואני כאם חד הורית, אני צריכה עזרה. אמא שלי יושבת פה והיא אישה מבוגרת ובמקום שאני אעזור לה היא עוזרת לי. אני צריכה עזרה שהמדינה תעזור לי, כל החיים שלי עבדתי ולא יכול להיות שככה אפול, שיגידו לי שאני לא זכאית לכלום, כל החיים שלי עבדתי משהשתחררתי מהצבא, כל הזמן עבדתי, גידלתי ילדים והם לא איתי, הם עם אבא שלהם, למה? תנו לי כוחות, תעזרו לי. אני מאבדת את שווי המשקל, החלקתי לפני שבועיים ונקעתי את הקרסול שלי, אין לי אמצעים איך להגיע לטיפולים, תעזרו לי.


החלטה

1. ב"כ התובעת יגיש לבית הדין לא יאוחר משבעה ימים מהיום, את המסמכים הרפואיים שלטענתו הוצאו במסגרת בדיקת טענות התובעת, שיש בהם כדי לסייע בבירור טענות התובעת.

2. ככל שתבקש התובעת להגיש בקשה על בסיס אותם מסמכים, ייקבע דיון דחוף בתביעה.

3. במקביל תקבע המזכירות דיון מקדמי נוסף לתחילת חודש יולי. על המועד תשלח לצדדים הודעה בנפרד.

ניתנה והודעה היום י"ד אייר תשע"ג, 24/04/2013 במעמד הנוכחים.

משה טוינה, שופט


מעורבים
תובע: רותי בנימין
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: