ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סימה ויסרברג נגד מגדל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופטת רקפת סגל מוהר

תובעים

1.סימה ויסרברג
2.אורי ויסרברג

נגד

נתבעים

1.מגדל חברה לביטוח בע"מ
2.תעבורה אחזקות בע"מ
3.מוחמד הייכל

פסק דין

ביום 18.7.12, בכביש 4, נסעה תובעת 2 ברכב מסוג יונדאי טוסון מ.ר. 16-654-14 (להלן: "היונדאי") השייך לבתה, ואשר לדבריה ניתן לה ולבעלה (תובע 1) במתנה, והוא מבוטח אצל נתבעת 1.

לגרסת תובעת 2 , כשהגיעה אל הרמזור שבצומת איזור התעשייה של חדרה, היא עצרה וכשהתחלף האור ברמזור מאדום לירוק, פנתה שמאלה לכיוון איזור התעשיה. בשלב הזה, כך לדבריה, "התפרצה" לפתע שמאלה אל הכביש, משאית שעמדה קודם לכן בצידו הימני ופגעה בדופן הימנית של היונדאי, אשר נהדפה כתוצאה מכך אל מרכז הכביש.

לתמיכת טענותיה, הגישה התובעת תצלומים ממקום התאונה (ת/1, ת/2), בהם נראית היונדאי עומדת ברמזור ולאחר מכן נוסעת בצידו הימני של הכביש לצד המוסך שלידו – כך לטענתה – עמדה המשאית בטרם התפרצה אל ה כביש ופגעה בה.

לשאלות נציגת נתבעת 1, השיבה התובעת כי היא לא ראתה את יציאת המשאית אל הכביש, אלא הבחינה בה רק ברגע הפגיעה בה. התובעת הוסיפה כי לדעתה נהג המשאית (נתבע 3) לא הבחין בה בעת שיצא אל הכביש ושללה את האפשרות שבעת הפגיעה היא היתה במהלך עקיפה של משאית זו.

נתבע 3, נהג המשאית השייכת לנתבעת 2, אישר כי עובר לתאונה הוא עמד לצד המו סך ופרק סחורה. לטענתו, כשסיים, יצא אל הכביש לאחר שווידא כי אין בו כלי רכב ולאחר שכבר השתלב בו והגיע עד לאי התנועה הלבן המסומן עליו, ניסתה התובעת לעקפו, כשהיא נוסעת על אי התנועה ואז פגעה בחזית המשאית, עם הדופן הימנית של רכבה.

עיון בחוות דעת השמאי ובתצלומי הנזק שנגרם ליונדאי, מגלה כי נמצאו בה נזקים תאונתיים בצידה הימני – עיקר הנזק בדלת הימנית קדמית ובנוסף לכך ניזוקה הכנף הימנית אחורית.

לאחר ששמעתי את הצדדים ועיינתי בראיות, דעתי היא שאת עיקר האחריות לגרימת תאונה זו יש להטיל על נתבע 3, באופן ש- 75% מן האחריות תוטל עליו ו- 25% הנותרים יוטלו על התובעת. ואלה נימוקי:
נתבע 3 אישר כאמור כי עובר לתאונה הוא עמד עם המשאית לצד הכביש וטען כי בצאתו אליו, הוא לא הבחין ברכב אחר במקום, כשלפתע הופיעה התובעת במהירות ובתוך נסיון לעקפו, פגעה בו.
גרסה זו איננה מתיישבת עם העובדה, שלא נסתרה, והיא שהתובעת הגיעה עם היונדאי אל המקום, לאחר פניה שמאלה ברמזור, כך שמהירות נסיעתה לא יכולה היתה להיות גבוהה באופן שיאפשר לה לעקוף את המשאית כפי שתאר זאת נתבע 3.
יחד עם זה, התובעת אשר גרסתה נשמעה לי מהימנה והגיונית יותר, הודתה כי היא לא הבחינה במשאית עד לרגע שזו פגעה בה. בכך, לטעמי, נעוץ חלקה היחסי, באחריות לתאונה שנגרמה.

לאור העובדה שהנזקים שנגרמו ליונדאי, הוכחו במסמכים אשר צו רפו לתביעה, התוצאה היא שהנתבעים ישלמו לתובעת, ביחד ולחוד, סך של 15,344 ₪
המהווים 75% מהנזק. לסכום זה יתווספו 500 ₪ הוצאות.
סכומים אלה ישולמו בתוך 30 יום, שאם לא כן יישאו הפרשי הצמדה וריבית כחוק, עד ליום התשלום בפועל.

זכות להגשת בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה, בתוך 15 ימים.
המזכירות תשלח לצדדים את פסק הדין, בדואר רשום.

ניתן היום, י"ט אייר תשע"ג, 29 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סימה ויסרברג
נתבע: מגדל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: