ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יצחק טל גבאי :

בפני כבוד השופטת מרים קסלסי
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
יצחק טל גבאי


נוכחים:

ב"כ המאשימה עו"ד גלעד משולם

הנאשם וב"כ עו"ד גבריאל טררנשווילי

פרוטוקול

טעונים לעונש:

ב"כ המאשימה:
הנאשם הורשע בנהיגה בהיותו בלתי מורשה ביום 27.7.12 עמדתנו , האירוע הפלילי כולל בעיקר עבירות אלימות בסמים וכולל ריצוי מאסר (מציג ר"פ).
קראתי את התסקיר בעיון והעובדה שמדובר בעבירה שבוצעה במודעות מלאה כשנתיים לאחר שמצוין בתסקיר לכאורה כי פנה לדרך חדשה מלמדת כי גם אם שיפור דרכיו בצורה זו או אחרת ואני באמת מקווה שעשה כן, עדיין אינו הפנים לחלוטין את הסכנה הכרוכה בנהיגה ללא רשיון נהיגה וכי החוק אינו נר לרגליו.
לאור האמור נבקש להשית על הנאשם עונש מאסר בפועל. נשאיר את העונש לשיקול דעת בית משפט ולא נבקש מאסר ממושך, שכן אם מדובר במבחן וחזרתו לדרך הישר שלא יהיה זה מבחן קשה מידי ויוכל לעמוד בו. אם אכן פנה לדרך הישר לא יבצע עבירות נוספות לאחר מכן ובכך ימדד האם אכן פנה לדרך הישר. בנוסף נבקש עונש מאסר על תנאי. נבקש עונש פסילה ולא נעמוד על פסילת החובה מתוקף סע' 10 א' ומכאן שנשאיר לשיקול דעת בית משפט את אורך הפסילה כך שלא יידרש להוציא מחדש רשיון נהיגה לאחר שהוציא, מדובר בנהג חדש. בנוסף נבקש פסילה על תנאי וקנס.

ב"כ הנאשם:
אני מציג רשיון נהיגה שהנאשם הוציא ב- 14.3.13 (נהג חדש).
הנאשם בן 27 נשוי ואב לארבעה אשר במהלך השנים האחרונות עבר הליך שיקום משמעותי. במסגרת השיקום הזה הוא נגמל מסמים ושוקם ופנה לדרך אחרת. העבר הפלילי של הנאשם, עם כל הכבוד לקיומו, עדיין לא רלוונטי לעבירת התעבורה שהוא ביצע. לא צריך להקיש מעברו הפלילי ביחס לעונש שייגזר עליו כאן.
חברי לא הציג את עברו התעבורתי של הנאשם מאחר ואין לו עבר. מדובר בעבירה יחידה שהוא ביצע. מאז התיק הזה הוא לא ביצע עבירות נוספות וגם את העבירה שהוא ביצע הוא ביצע על רקע מצוקה כספית ממנה סבל אשר מנעה ממנו להוציא רשיון נהיגה. מאז שהחל ההליך הזה הנאשם הגיע להסדר בהוצאה לפועל והחל לשלם בהסדר ודאג להסיר את המגבלה שהיתה לו על הוצאת רשיון נהיגה. הוא הוציא רשיון נהיגה, מה שלמ עשה מפחית את הסכנה הנשקפת ממנו ומבטיח לבית משפט שלא ישוב לעבור עבירות מסוג זה.
מבחינת מבחני הענישה בית המשפט המחוזי בירושלים בשורה של החלטות שניתנו לאחרונה קבע שכאשר מדובר בעבירה יחידה אין חובה לשלוח למאסר בפועל גם בעבירות של נהיגה ללא רשיון ואפילו נהיגה בזמן פסילה. קל וחומר כאשר מדובר בנאשם שהוציא רשיון נהיגה. מבקש להפנות לנסיבות האישיות שלו כפי שמפורטות בתסקיר.
אבקש להימנע מהטלת מאסר בפועל ולהסתפק בעונש מינימלי ולאפשר לו להמשיך במסלול התקין והחיובי כפי שהדברים באו לידי בתסקיר.
הנאשם:
אני מביע ממש חרטה גמורה על נשוא נהיגה ללא רשיון. אני שמח מאוד שסוף סוף יש לי רשיון ביד. אני מודע לכך שעשיתי שטות ממש גמורה שנהגתי ללא רשיון אחרי דרך כ"כ ארוכה שעשיתי, לצבור לזכותי עוד עבירה זה לא מעשה חכם במיוחד. אכן כן עשיתי דרך ארוכה. כיום אני משתמש ברשיון הנהיגה לצורכי פרנסה. אני ראש צוות בחב' מבנים של שיפוצים ואיטום. זו חב' מאוד גדולה.
כאשר יגמר לי המלווה הם ישאירו לי את הרכב צמוד.
אני מבטיח לכבודה שלא תראי אותי פה עוד פעם בעזרת ה', בשום עבירות תנועה.

הפסקה

ב"כ הנאשם:
עשינו בדיקה לגבי החקיקה שהשתנתה לגבי נהג חדש, והתברר שפסילה ולו ליום אחד תגרור אחריה תיאוריה והארכה של הנהג החדש. לכן הנאשם מעדיף לעשות עבודות שירות ובלבד שלא יהיה פסול.

ב"כ המאשימה:
אני מסכים שהנאשם יבצע עבודות שירות ולא יפסל.


החלטה

מפנה הנאשם לממונה על עבודות שירות לצורך הכנת חוו"ד ממונה.
פרטי הנאשם : יצחק טל גבאי פל אפון 054/2115483.
פרטי ב"כ הנאשם : עו"ד גבריאל טרונשווילי פלאפון 054/2283445 פקס 07/22803222.
דוחה לשימוע גזר דין ליום 27.6.13 בשעה 08:30.
המזכירות תמציא העתק הפרוטוקול לממונה על עבודות שירות.

ניתנה והודעה היום ט"ו אייר תשע"ג, 25/04/2013 במעמד הנוכחים.

מרים קסלסי, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יצחק טל גבאי
שופט :
עורכי דין: