ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מגדל חב` לביטוח בע"מ נגד אגוד ערים לשרותי כבאות איזור יזרעאל :

לפני: הנשיאה ורד שפר

התובעים:
רונן מריזן ואח'
ע"י ב"כ: עו"ד ענת רוזנר

-
הנתבעות:
1 איגוד ערים יזרעאל שירותי כבאות והצלה
ע"י ב"כ עו"ד אלי קולס

2. מדינת ישראל משרד הפנים
ע"י ב"כ: פרקליטות מחוז הצפון

החלטה

1. בתיק זה ניתן פסק דין חלקי, אשר בו נקבעה זכאותם של התובעים, 19 כבאים המשרתים באיגוד הערים הנתבע מס' 1, לפנסיה תקציבית (להלן:"פסק הדין").

2. מטעם המדינה, הנתבעת מס' 2, הוגשה בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין, עד להכרעה בערעור שהוגש עליו לבית הדין הארצי לעבודה.
הבקשה הועברה לתגובת התובעים, ולאחר שזו הוגשה, ניתנה החלטת בית הדין מיום 10/04/13, לפיה תגובת התובעים נעדרת התייחסות מלאה לטענות שבבקשה, וניתנה ארכה להשלמתה (ארכה שחלפה ביום 26/04/13).

3. מכל מקום, ביום 12/03/13 פורסם תיקון בתקנות סדר הדין האזרחי אשר הוחל גם בבית הדין לעבודה מכוח תקנה 129(2) לתקנות בית הדין לעבודה התשנ"ב – 1991.
התיקון הוכנס בתקנה 467א לתקנות סדר הדין האזרחי, ונוגע לעיכוב ביצוע פסק דין, והחל ממועד תיקון התקנה לשונה כדלקמן -
467א)"בית המשפט רשאי להורות על עיכוב ביצועה של החלטה שנתן, וכן על מתן סעד זמני בנוגע להחלטה כאמור, למועד שיקבע ובתנאים שייראו לו, והוא כל עוד לא הוגשו ערעור או בקשת רשות לערער; בקשה למתן סעד לפי תקנה זו אפשר שתידון בלא מתן הודעה עליה, אם הוגשה מיד לאחר שימוע ההחלטה.
ב) הוגש ערעור או בקשת רשות לערער, רשאי בית המשפט שלערעור להורות על עיכוב ביצועה של החלטה שהיא נושא ערעור או נושא בקשת רשות לערער, וכן על מתן סעד זמני בנוגע להחלטה כאמור, למועד שיקבע ובתנאים שיראו לו".

4. תוצאת התיקון שנעשה בתקנות הינה כי משהוגש ערעור על פסק הדין, יש להגיש בקשה לעיכוב ביצועו של פסק הדין מושא הערעור לבית הדין הארצי.
משכך לא יכריע בית דין זה בבקשת המדינה לעיכוב ביצוע פסק הדין, ועל המדינה להודיע עד ליום 15/05/13 האם הוגשה לבית הדין הארצי בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין, שאם לאו תטופל הבקשה למתן הוראות שהוגשה מצד התובעים בעקבות מתן פסק הדין החלקי.

5. לעיון ביום 16/05/13.

ניתנה היום, י"ט אייר תשע"ג, (29 אפריל 2013), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: מגדל חב` לביטוח בע"מ
נתבע: אגוד ערים לשרותי כבאות איזור יזרעאל
שופט :
עורכי דין: