ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אילן ברנשטיין נגד גאולה דושינסקי :

בפני כבוד השופט מוחמד עלי

התובע

אילן ברנשטיין

נגד

הנתבעות

1.גאולה דושינסקי
2.הפניקס חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. תביעתו של התובע לקבלת הוצאות והפסדים שנגרמו לו כתוצאה מתאונת דרכים שאירעה ביום 18.4.12, בה נגרמו לרכבו נזקי רכוש, שבגינם הוא קיבל תגמולי ביטוח ממבטחתו . את יתר הפסדיו והוצאותיו, שלא שולמו כתגמולי ביטוח, תובע הוא במסגרת תביעה זו.

2. בכתב ההגנה שהוגש על ידי הנתבעות, צוין כי אין מחלוקת על האחריות לאירוע התאונה, והמחלוקת הנה סביב הנזקים הנטענים בלבד.

3. לאחר קיימתי דיון ושמעתי בעיקר את טענות הנתבעת 1 (להלן: הנתבעת), אשר הציגה תמונות וטענה כי אין זה סביר שהפגיעה של רכבה ברכב התובע תגרום לנזקים הנטענים, אני רואה לקבל את התביעה. לאמיתו של דבר, אין בפי הנתבעים הגנה של ממש.

4. למעלה מהצריך, אין בידי לקבל את טענותיה של הנתבעת. הנתבעת אינה מכחישה כי רכבה פגע ברכב התובע. מחוות הדעת שצורפה לכתב התביעה, עולה כי הנזק הישיר שנגרם לרכב התובע מסתכם בסך של 3050 ₪, נזק שיכול לה יגרם גם בעקבות פגיעה קלה. זאת ועוד, עסקינן במסגרת דכאן בתביעתו של התובע להפסדים בגין השתתפות עצמית, כינון והפסד הנחת תביעות , אשר אינן קשורות (בדרך כלל) בגובה הנזק ועוצמת הפגיעה, שכן המדובר ברכיבים קבועים.

5. סוף דבר: אני מקבל את התביעה (למעט הרכיב של הפסד ימי עבודה- משלא הוכח בפניי) ומחייב את הנתבעות, ביחד ולחוד, לשלם לתובע את הסך של 2200 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד התשלום המלא בפועל, וכן הוצאות בסך של 400 ₪. הסכומים שבפסק הדין ישולמו תוך 30 ימים מהיום.

ניתן להגיש ערעור ברשות לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום.

המזכירות תשלח העתק מפסק הדין לצדדים בדואר רשום.

ניתן היום, י"ט אייר תשע"ג, 29 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אילן ברנשטיין
נתבע: גאולה דושינסקי
שופט :
עורכי דין: