ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמר חנוך נגד מדינת ישראל :

בעניין:
אמר חנוך

המערער

נ ג ד

מדינת ישראל

המשיבה

נוכחים:
המערער ובא כוחו עו"ד גלבוע
ב"כ המשיבה עו"ד שטורק

פרוטוקול

ב"כ המערער:
חוזר על האמור בכתב הערעור. מפנה למספר דברים שארצה להדגיש. מפנה לפסק הדין עצמו. המערער מאשר שהוא קיבל את פסק הדין לביתו. הוא נשפט על זה שהרישיון לא בחזקתו. בגזר הדין אין התייחסות מתי הוא צריך להפקיד. הוא קיבל מסמכים הביתה, והוא מבין ששפטו אותו ואין לו רישיון להפקיד. אם ביהמ"ש היה מוסיף שורה אחת שעליו לצרף רישיון אולי היה מבין אחרת. הדיוט, לא מבין מזה שעליו להפקיד תצהיר.

ב"כ המשיבה:
העניין נדון ביום 14.4.11 ומפנה לתקנה 557 ה' המדברת על מקרים של רישיון מופקד ברשות כזו או אחרת. יש תקנה בדיוק בשביל המקרים האלה.

ב"כ המערער:
בנוסף מדובר בנכה, יש לו קצבת ניידות, ואמורה להיות לו עזרה ברכב. מרגע הפסילה הגשתי אישורים וקצבת הנכות שלו מופסקת. אין לו רישום תעבורתי מאז הפסילה. עד היום אין לו רישיון וכשבא להסדיר את עניינו הבין שיש לו בעיה. אבקש להתחשב בנסיבות ההומניות. המקרה מאוד שונה, כי בכל חודש הוא נפגע ב – 800 ₪.

אני שב ופונה לצד ההומני. אבקש לא לפרט מפאת צנעת הפרט, מרוויח משכורת מינימום והפגיעה הכלכלית הקשה וגם בניידות מאוד משמעותית. מציג לבית המשפט אישור. מדובר בסכום של 14,000 ₪ נוספים שימנעו ממנו. כאמור הוא בעל נכות ולא סתם קיבל את התוספת, שכן אינו יכול להתנייד.


פסק דין

על פי הדין, דין הערעור להידחות, מאחר והמערער לא הפקיד את רישיון הנהיגה שלו כנדרש ועל כן לא נפל פגם בהחלטת בית משפט קמא לפיה הפסילה תחל ביום 5.2.13. יחד עם זאת, לפנים משורת הדין, ולאחר שנוכחתי כי לא נרשמו לחובת המערער הרשעות תעבורה החל ממועד הפסילה, וקצבת הניידות שלו הופסקה עקב הפסילה, והוא ניזוק נזקים כלכליים משמעותיים עקב כך, אני מורה כי הפסילה תימנה החל מיום 12.4.12, באופן שככל שמדובר בפסילה שהושתה בתת"ע 4049-03-11, היא הסתיימה.

ניתנה והודעה היום י"ט אייר תשע"ג, 2013-04-29 במעמד הנוכחים.

טלי חיימוביץ, שופטת


מעורבים
תובע: אמר חנוך
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: