ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלומי מזרחי נגד יגאל וקנין :

בפני כבוד השופט אריאל צימרמן

תובע

שלומי מזרחי

נגד

נתבע

יגאל וקנין

החלטה

תובענה זו, שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב-יפו, נסבה על פירוק שותפות בין בעלי הדין , שמקום עסקה הוא בנס ציונה. התובע הגיש בגדרי התובענה בקשה לצווים זמניים מסוימים, שהובאה לעיוני ונדחתה בהחלטתי מיום 28.1.13. בהחלטה ציינתי כי אחד הטעמים (אך ודאי לא הבלעדי) לדחיית הבקשה היא שבית משפט זה אינו מוסמך לדון בהליך: תובענה לפירוק שותפות, בהתאם להוראת סעיף 46 לפקודת השותפויות [נוסח חדש], התשל"ה-1975, מצויה בסמכותו של בית המשפט המחוזי שבו רשומה או מצוי עסקה הראשי אם אינה רשומה. על רקע האמור התבקש התובע להודיע אם אין מקום למחיקת תביעתו. המבקש עתר להעברת התביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ולאחר שציינתי בהחלטתי כי בית המשפט המחוזי המוסמך הוא זה שמקום מושבו במחוז המרכז ונתבקשה עמדת הנתבע – הודיעו בעלי הדין כי הם מצויים במשא ומתן.

עתה הודיע התובע כי המגעים ביניהם כשלו ועתר להעברת הדיון לבית המשפט המחוזי המוסמך. הנתבע הודיע מצדו כי הוא מסכים להעברת הדיון, אך עומד על חיוב בהוצאות.

נוכח עמדות הצדדים, ובשים לב להוראת סעיף 46 לפקודת השותפויות ולמקום עסקה הראשי של השותפות הבלתי רשומה, מושא ההליך, אני מורה על העברת התובענה לבית המשפט המחוזי במחוז המרכז, הוא המוסמך לדון בהליך. בהתחשב בכך שהנתבע לא הבהיר באילו הוצאות נשא בקשר עם הגשתה של התובענה לבית המשפט שאינו מוסמך לדון בה, אין צו להוצאות.

כתב ההגנה בתיק יוגש עד יום 30.5.13, כהסכמת הצדדים.

המזכירות תודיע.

ניתנה היום, י"ט אייר תשע"ג, 29 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלומי מזרחי
נתבע: יגאל וקנין
שופט :
עורכי דין: