ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד חנן אלימלך :


בפני כבוד סגן הנשיא, השופט תאופיק כתילי

מבקשים

חנן אלימלך

נגד

משיבים

מדינת ישראל

החלטה

בעניינו של המבקש חנן אלימלך (להלן: "המבקש"), הוא המשיב 2 בבקשת המעצר המקורית ובהחלטתי מיום 23.09.12, הוגשה בקשה לעריכת תסקיר, במטרה לבחון את האפשרות לשינוי מקום חלופת המעצר ויציאתו לעבודה.

לאחר שנעתרתי לבקשה, הוגש ביום 10.04.13 תסקיר שירות המבחן, ובו המלצה חיובית להורות על שינוי מקום חלופת המעצר, כך שהמבקש ישהה בבית אחותו, אהובה פרי, במושב קדימה, בפיקוחם של האחות ושל בן-זוגה.
עוד הומלץ להתיר למבקש לצאת לעבודה בעסקו של אחיו, סמי שמואל אלימלך, בעבודות גינון במרכז הארץ ותחת פיקוחו של האח.

לבית המשפט לא הוגשו תצהירים של המפקחים הנזכרים בתסקיר והם לא הובאו לחקירה.

בדיון מיום 14.04.13 ביקשה הסנגורית לאפשר למבקש לשהות יחד עם בנו, הוא המשיב 1 בבקשת המעצר, בכפר יובל, וכן לאפשר לו לעבד את חלקת המטעים השייכת לו.

המאשימה הביעה בדיון התנגדות לבקשה זו, בציינה כי לא בכדי ביקשה להפריד בין המבקש לבנו בעת הגשת הבקשה למעצר עד תום ההליכים, ולהרחיקו מאזור מגוריהם של המתלוננים.

לאחר עיון ושקילה הגעתי למסקנה כי אין מקום להיעתר לבקשה שהועלתה במהלך הדיון, ובוודאי שאין מקום להורות על שהייתם המשותפת של המבקש ובנו, בין אם בכפר יובל ובין אם במקום אחר. לעניין עיבוד המטעים אעיר בקצרה כי הסנגורית לא פירטה את מיקומם, אולם הדעת נותנת כי מדובר בחלקה הנמצאת במושב שאר-יישוב, שם מתגוררים המתלוננים.

באשר לחלופה הנזכרת בתסקיר שירות המבחן, בהינתן עברו הנקי של המבקש והעובדה כי מדובר בסכסוך ספציפי ובאלימות שננקטה במסגרת אותו סכסוך, הרי שאין מניעה עקרונית להורות על שינוי התנאים כשהחלופה המוצעת היא במרכז הארץ, לרבות אישור יציאתו של המבקש לעבודה. אולם, לא ניתן לעשות כן טרם קבלת תגובתה המפורטת של המאשימה בדבר ראיות החלופה המוצעת ובטרם המפקחים נחקרו בבית המשפט.

לפיכך, אני מורה למבקש להודיע לבית המשפט האם הוא מעוניין בשינוי התנאים בהתאם לאמור בתסקיר. במידה והתשובה לכך היא בחיוב תוגש מטעמו בקשה מנומקת שתועבר לידי המאשימה, בצירוף תצהירי המפקחים המוצעים. לאחר קבלת תגובה ובהתאם לאמור בה ייקבע מועד לחקירת המפקחים.

המזכירות תודיע.

ניתנה היום, י"ט אייר תשע"ג, 29 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: חנן אלימלך
שופט :
עורכי דין: