ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יונס גברין נגד הרצל לוי בע"מ :

לפני: השופט דניאל גולדברג

התובע:
יונס גברין

-
הנתבע:
הרצל לוי בע"מ

החלטה

עיינתי בבקשת התובעים להגיש שני תצהירים נוספים של ה"ה יעקוב מוצלח כראם ופדל אולאד מוחמד ובתגובת הנתבעת לבקשה.
העדויות של העדים הנוספים רלוונטיות למחלוקות הטעונות הכרעה. שיקול זה נוטה לטובת קבלת הבקשה. עם זאת, מועד הגשת הבקשה, סמוך מאוד לפני דיון ההוכחות ולאחר שהנתבעת כבר הגישה ראיותיה, שוקלים נגד קבלת הבקשה, הן בשל הפגיעה בזכות הנתבעת להגיש ראיותיה לאחר שהתובע מסיים את הגשת ראיותיו והן בשל השיבוש שקבלת הבקשה תיצור בעבודת בית הדין, בשל הצורך לדחות את הדיון עקב בקשתה המוצדקת של הנתבעת להגיב בתצהירים מטעמה על התצהירים החדשים והיעדר האפשרות להיערך לחקירת העדים הנוספים בזמן שנותר עד לדיון.
בנסיבות אלה יש חשיבות לשאלת ההצדקה לאיחור בהגשת התצהירים. הצדדים חלוקים בשאלה אם הנתבעת הפעילה לחץ על העדים באופן שהכביד על יכולתם להעיד לטובת התובע. לעניין זה נציין כי טענת התובע, שהועלתה בבקשה, לא גובתה בדברי העדים בתצהיריהם. התובע גם לא הודיע עם הגשת תצהירו כי יש לו עדים נוספים שאינו יכול לקבל מהם תצהיר אשר יבקש לזמנם לעדות.
למרות זאת, באיזון הכולל ובשים לב שטענת התובע בדבר ההצדקה לאיחור בהגשת התצהירים טעונה בירור, ותוך מתן משקל מיוחד לצורך לאפשר לתובע להביא בפני בית הדין את עדיו וראיותיו, בית הדין מקבל את הבקשה לצירוף התצהירים.
תוצאה זו מחייבת דחיית הדיון הקבוע למחר, על מנת לאפשר לנתבעת להגיב לתצהירים החדשים בתצהירים מטעמה, וכך מורה בית הדין.
הנתבעת רשאית להגיש תצהירים בתגובה לתצהירים הנוספים, תוך 30 יום.
דיון להוכחות נקבע ליום 13.10.13 בשעה 10:30.
בשל ההתנהלותו הדיונית של התובע, נגרמות הוצאות מיותרות לנתבעת ונגרם שיבוש בעבודת בית הדין. אשר על כן ישלם התובע לנתבעת הוצאות בסך 750 ₪ וכן הוצאות לטובת אוצר המדינה בסך 750 ₪.

ניתנה היום, י"ט אייר תשע"ג, (29 אפריל 2013), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: יונס גברין
נתבע: הרצל לוי בע"מ
שופט :
עורכי דין: