ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יחייה נג'יב :

בפני כבוד השופט אברהם טננבוים
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
יחייה נג'יב


נוכחים:

ב"כ המאשימה עו"ד גבריאל הררי נבו

הנאשם בעצמו (מדבר עברית טובה)

בית המשפט מסביר לנאשם את ההליך וכי זכותו להיוועץ עם עו"ד.

פרוטוקול

הנאשם: קבלתי את כתב האישום. הגשתי בקשה לכופר.

ב"כ המאשימה : הגיש בקשה לכופר ולא שילם.

בית המשפט מסביר לנאשם את ההליך וכי זכותו להיוועץ עם עו"ד.

הנאשם: היה לי רשיון של פחחות, הייתי קבלן משנה, עבדתי 25 שנה, היה לי פחחות. איך אני יעבוד בפחחות בלי צבע.

ב"כ המאשימה : פחחות וצבע זה שני מקצועות שונים.

הנאשם: אני התחלתי לעבוד ואני שאלתי אותם אם הבן שלי יכול ללמוד ולהוציא רשיון על הצבע אמר לי שכן. לא הייתה עבודה ומכרתי את המוסך אני לא נשארתי במוסך. המוסכים זה כולם עובדים ככה, פחחות וצבע זה ביחד, תלך ותראה מה עושים בואדי גוז' בתלפיות, מי שעובד בפחחות חייב לעשות צבע. לצבעות אין לי רשיון, יש לי רשיון של פחחות.
עבדתי בצבעות כי זה קשור.


הכרעת דין

מרשיע את הנאשם בעבירה המיוחסת לו בכתב האישום על סמך דבריו. אציין כי הצעתי לנאשם לקחת לו ייצוג לא רצה לעשות זאת.

ניתנה והודעה היום ט"ו אייר תשע"ג, 25/04/2013 במעמד הנוכחים.

אברהם טננבוים, שופט

ב"כ המאשימה טוען לעונש: שהפקחים ביקרו במוסך של הנאשם היה שם תנור , התנור עולה מאות אלפי שקלים לעבודה חד פעמית קונים תנור? הוא עבד בעיסוק שמכניס הרבה כסף, לא עושים בכדי, צבע של כנף אחד עולה כמה אלפי שקלים ללא רשיון עבירה כלכלית , הנאשם לא הפנים שום דבר לא על ידי ולא על ידי בית המשפט בהיבטים של חוק הפיקוח כפי שהם לא רק פיקוח על העיסוק המקצועי, על החובה שיהיה גם מנהל מקצועי מוסמך לעבודות צבעות, יש פיקוח על הנושא של מניעת הונאת ציבור. זה מקצוע מפוקח מחייב מנהל מקצועי, מעדיפים לא לעסיק מנהל מקצועי, כדי לא לשלם וגובים כספים גובהים למוסך. הקנסות בעבירות אלה הם 75,000 ₪ אין הרשעות קודמות, חושבים שבנסיבות העניין 15,000 ₪ קנס, + התחייבות בסך 10,000, כמו כן נבקש צו סגירה .

הנאשם טוען לעונש(מדבר עברית מצוינת נוכח מתורגמן) : אם הייתי מכניס כסף לא הייתי מכור , אני סגרתי את המקום מכרתי את המקום לבן שלי. הבן שלי עובד במוסך על הרשיון שלי ועכשיו עושה רשיון לפחחות וצבע.


גזר דין

מסתבר שלנאשם מוסך שעוסק בפחחות וצבע למרות שמותר לו לבצע עבודות פחחות בלבד. קשה לי לקבל את טענת הנאשם כי מכר את המוסך לבנו ואין לו כל חלק ונחלה בו ולא אוסיף בכך.

אציין כי לצורך עבודה בצבע יש צורך בכלים יקרים למדי וקשה לקבל את הטענה כי מדובר בעבודה חד פעמית. להפך, נראה כי המוסך ממשיך לעבוד בפחחות וצבע.

אשר לכן, גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:

א. צו סגרה על המפעל לעבודות תיקון צבעות רכב הפועל במקום שבו היה מפעלו של הנאשם. הנאשם מוזהר שהמשך קיום מפעל צבע במקום זה ללא רשיון מהווה עבירה על החוק.

ב. קנס בסך 12,000 ₪ או 4 חודשי מאסר תמורתו. הקנס ישולם ב - 4 תשלומים , התשלום הראשון החל מיום 15.6.2013 . לא ישולם תשלום אחד במועדו יפרע כל הסכום מיידית.

ג. הנאשם יחתום כעת על התחייבות בסך 30,000 ₪ שלא יעבור את העבירה בה הורשע תוך 3 שנים מהיום, לא יחתום ייאסר לתקופה של 30 יום.

בית המשפט וידא כי הנאשם הבין היטב , היטב את גזר הדין על ידי המתורגמן.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום מהיום .

ניתנה והודעה היום ט"ו אייר תשע"ג, 25/04/2013 במעמד הנוכחים.

אברהם טננבוים, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יחייה נג'יב
שופט :
עורכי דין: