ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד בלאן(עציר) :

29/04/13
בפני כבוד הסגן נשיא אינאס סלאמה

המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב

עימאד בלאן

החלטה

נגד המשיב דלעיל הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של התפרצות לדירה וגניבה. יחד עם כתב האישום הוגשה בקשה למעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, וזאת בהתאם לסע' 21 (א) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים), התשנ"ו – 1996.
בדיון שהתקיים בפניי ביום 28/02/13 הגיעו הצדדים להסכמה לפיה ישוחרר המשיב למעצר בית מלא בביתו, בפיקוח אשתו, אחותו ואמו ביחד ולחוד.
כעת, משחלפו חודשיים ימים בלבד, עותר המשיב לעיון חוזר באופן שיתאפשר לו לצאת לעבודה בין השעות 08:30 עד 14:30 במסעדת גולד פיש בחיפה, שבבעלותה של אחותו שהיא אחת המפקחות עליו. ב"כ המשיב מציין, כי אף שלא חלף זמן רב מאז שוחרר מרשו ובשים לב לעובדה כי לא הפר את תנאי השחרור מצד אחד וכי שמיעת הראיות בתיק זה נקבעה לסוף חודש אוקטובר שנה זו, יש מקום להקל עם המשיב גם לאור החלטות בית המשפט שמאפשרות יציאה להתאווררות וגם בשים לב למצבו הכלכלי הקשה.
ב"כ המאשימה התנגד לבקשה והדגיש את העובדה כי, לדידו, לא חלף זמן ניכר מאז שוחרר המשיב וכאשר אין די בפגיעה הכלכלית במשיב, שכן גם המתלוננת יכלה להיפגע כלכלית. הנ"ל טען כי אין בהסכמה של המאשימה לשחרור כדי להביא לכרסום אוטומטי בתנאי השחרור ואין לאפשר למשיב לעתור לכרסום נוסף אחרי זמן קצר, שהרי כל טענות המשיב גם לעניין "העדר עבר או חולשות כאלה ואחרות שוכללו כבר בהסכמה".
לאחר ששקלתי את נימוקי הבקשה וטיעוני הצדדים, שוכנעתי כי יש לקבל את הבקשה ולאפשר יציאתו של המשיב לעבודה כמבוקש.
אמנם, מאז שוחרר המשיב חלפו רק חודשיים. בדרך כלל תקופה זו אינה בבחינת חלוף "זמן ניכר" כמשמעותו של מונח זה בחוק הנ"ל. עם זאת, שיקול נוסף המשמש בבקשה כגון דא הוא שינוי בנסיבות, שבהחלט מתקיים בענייננו נוכח קביעת התיק העיקרי לשמיעת ראיות רק בחלוף שישה חודשים מהיום. עובדה זו, יחד עם הטענות לגבי המצב הכלכלי, יש בהן כדי להביא להקלה בתנאי השחרור של המשיב, שאין חולק כי לא הפר את התנאים שהוטלו עליו (עובדה שגם אותה יש לזקוף לזכותו) וגם אינו עותר לחלונות התאווררות כפי שאולי היה ניתן לו בהתאם לפסיקה הרלוונטית בעניין זה.
העובדה כי מקום העבודה המוצע הינו בבעלותה של המפקחת שנמצאה מתאימה והיא זו אשר תלווה אותו ביציאתו מביתו ועד חזרתו לשם, יש בה כדי להביא אותי למסקנה כי ניתן לסמוך הן על המשיב והן על המפקחת, כי תנאי מעצר הבית מעבר לשעות הנ"ל יקוימו וכי יציאתו של המשיב תהיה אך ורק למקום עבודתו הנ"ל.
השורה התחתונה היא, שאני נעתר לבקשה באופן שאני מתיר את יציאתו של המשיב לעבודה במסעדת "גולד פיש" בחיפה, רח' אלזיסו, ורק לשם בלבד, בין השעות 08:30 ועד 14:30. יציאתו של המשיב ושהותו במסעדה תהיה בליווי אחת המפקחות לפחות. מעבר לשעות הנ"ל ישהה המשיב במעצר בית בביתו כפי שנקבע בהחלטה מיום 28/2/13.
החלטה זו תיכנס לתוקף החל מיום 02/05/13 שעה 08:30.
המזכירות תשלח עותק החלטה זו לצדדים כמקובל.
ניתנה היום, י"ט אייר תשע"ג, 29 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: בלאן(עציר)
שופט :
עורכי דין: