ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אופיר גולן נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופטת ק. רג'יניאנו

העותר
אופיר גולן (אסיר)
באמצעות ב"כ עו"ד זאב אלוני

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר
באמצעות ב"כ עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

ב"כ העותר:
חוזר על האמור בעתירה.
הגשתי בקשה לתיקון עתירה, וכבוד השופט טל נתן לי החלטה "כמבוקש". הגשתי עתירה מתוקנת.
כשהגשתי את העתירה, הגשתי אותה על יציאה לחופשה. מיד לאחר מכן שידעתי שהעותר יצא לחופשה, בגלל החלטת בית המשפט להוציאו לאזכרה אז הגשתי בקשה לתיקון העתירה. אמר כבוד השופט טל שנמתין ליציאת העותר לחופשה, ואז נגיש את הבקשה שוב. לאחר שהעותר יצא לחופשה, הגשתי את הבקשה שוב.
ראיתי שכתב התשובה לא מעודכן באשר לבקשתי לגבי שינוי התנאים, שהרי מדובר באותו נושא ולמה שישונו התנאים. ראיתי שחברי לא מעודכן, התקשרתי אליו וביקשתי ממנו להתקשר למשטרה ולקבל תשובה, חברי חשב לדחות את הדיון מפני שלא יקבל תשובה, לבסוף קיבל תשובה מהמשטרה הוא קיבל תשובה ואנו נמצאים פה היום.

ב"כ המשיב:
העותר חזר לסבב חופשות בשינוי תנאים, שהרעו לו את התנאים.
העותר יוצא עם 2 ערבים צמודים במקום ערב צמוד אחד.

ב"כ העותר:
לשאלת בית המשפט אם העותר פנה בשאלה מדוע הרעו לו את התנאים? אני משיב שכאשר העותר הגיש עתירה ליציאה לחופשה מיוחדת ולא אישרו לו, אז נכתב בכתב התשובה שנפתח נגד העותר פ"א. בדיון בית המשפט נתן לי את האפשרות לפנות למשטרה שהעותר אינו חשוד בתיק, קיבלנו כתב כזה ובית המשפט נותן החלטה להוציאו לאזכרה ללא ליווי וללא תנאים. ולבסוף מחזירים את העותר לתנאים קשים יותר, למה?!
איך אפשר לקבל תשובה להרעת תנאים? המשטרה החליטה את זה, לכן פנה העותר בעתירה.
לפני שאני פונה בעתירה רגילה, אני פונה או האסיר פונה לקצין אסירים. במקרה זה לא היה מקום לפנות לקצין אסירים, שכן העותר יצא לחופשה מיוחדת בהוראת בית המשפט.

העותר:
פניתי למפקד האגף מדוע הרעו לי בתנאים? ונאמר לי שהם לא יודעים למה התנאים הקשים.

ב"כ המשיב:
הסיבה שהמשטרה החליטה להרע את התנאים בגלל תיק הסמים שנפתח. אותו תיק שנפתח נגד העותר והוחלט בזמנו להפסיק את חופשותיו ולא אושרה לו ע"י הרשות חופשה חריגה. החופשה החריגה אושרה רק ע"י בית המשפט.
מגיש מידע חסוי של משטרת ישראל.
אמנם במזכר נרשם שהעותר אינו חשוד, אך זה לא אומר שהעותר לא מעורב.


החלטה

העותר הוחזר לסבב חופשות לאחר שחופשותיו הופסקו, ובית המשפט נעתר לבקשתו לאפשר לו לצאת לחופשה מיוחדת של אזכרה במלאת שנה למות אביו.
משחודשו החופשות התברר שהם חודשו בתנאים שונים מאלה שנקבעו עובר להפסקת החופשות ועל כך מלין העותר.

מחוות דעת שהציג לעיוני ב"כ המשיב עולה, כי הסיבה לשינוי תנאי חופשות נעוצה באותו תיק שנפתח נגדו ושנסגר לאחר שהתברר שאינו חשוד בתיק.

בנסיבות אלה, החלטת הרשות לשנות את תנאי יציאתו של העותר לחופשה הינה בלתי סבירה, ואני מורה על שינוי התנאים באופן שהעותר ייצא לחופשות באותן תנאים בהם יצא עובר להפסקת החופשות.

ניתנה והודעה היום י"ג אייר תשע"ג, 23/04/2013 במעמד הנוכחים.

ק. רג'יניאנו, שופטת


מעורבים
תובע: אופיר גולן
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: