ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יולנד לוי נגד הפניקס חברה ישראלית בע"מ :

בפני כבוד השופט אריאל ברגנר

התובע

יולנד לוי

נגד

הנתבעת

הפניקס חברה ישראלית בע"מ

פסק דין

בפני תביעה נזיקית לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.

האירוע

ביום 3.1.10 בשעה 8.50 לערך ארעה תאונת דרכים כאשר התובעת נהגה ברכבה אשר הוא ו/או השימוש בו היו מבוטחים ע"י הנתבעת.

אין מחלוקת כי מדובר בתאונת דרכים וכי קיים כיסוי ביטוחי שניתן ע"י הנתבעת.

הנזק

הצדדים הסכימו על מינוי מומחה אורתופד פרופ' רמי מושיוב אשר קבע לתובעת נכות צמיתה של 5% בגין מגבלות קלות בע"ש צווארי, נכות זמנית של 100% ממועד התאונה ועד ליום 30.4.10, של 4 חודשים.

המומחה לא נחקר.

התובעת מפרטת כי היא חולת לופוס מאז שנת 2000, וכי סבלה במשך 12 השנים האחרונות מ- 4 התפרצויות בלבד, כאשר האחרונה בשנת 2011, שבכל אחת מהפעמים החלה גרמה לבעיות תפקוד במשך מספר חודשים.

הפסדי השתכרות לעבר ולעתיד

התובעת טוענת כי עד שנת 2009 עבדה כגננת עד יציאה לפנסיה מוקדמת כשהיא מתכוונת להשתלב בעבודה נוספת ואז בינואר 2010 ארעה התאונה ונפגמה יכולתה לחזור למעגל העבודה.

התובעת עותרת לפיצוי גלובאלי של 20,000 ₪.

הנתבעת טוענת למצב רפואי קודם, של מחלת הזאבת, אשר הוא הגורם למגבלותיה של התובעת ועל כן יש לייחס את מלוא מגבלותיה למצבה שמלפני התאונה וכן טוענת שלא הוכח כוונתה של התובעת להמשיך בעבודה וכן כי הוכרה כנכה 100% ע"י המ.ל.ל. החל מיום 1.6.09 בשל מחלתה, אשר גרמו לה ליציאה מוקדמת לפנסיה.

אמנם אני מקבל את טענת הנתבעת באופן חלקי שכוונתה של התובעת להמשיך בעבודה לא הוכחה אלא הראיות מובילות למסקנה הפוכה, אך אין בכך כדי לשלול באופן מוחלט את זכאותה ו/או את האפשרות העומדת בפניה לצאת לעבודה נוספת ומכל מקום איני יכול לקבל באופן גורף את הטענה כי יש לייחס את מלוא מגבלותיה של התובעת למצבה לפני התאונה, זאת כאשר מומחה בית המשפט קובע נכות אף אם נמוכה, וכאשר המומחה לא נחקר על חוות דעתו.

לאור כל האמור לעיל אני סבור כי מן הראוי לפסוק לתובעת פיצוי גלובאלי בגין הפסדי שכר לעבר ולעתיד של 10,000 ₪.

הוצאות רפואיות, נסיעה ועזרת הזולת לעבר

התובעת עותרת לפיצויי גלובאלי של 25,000 ₪.

דע עקא כי התובעת לא צירפה קבלות כלל של הוצאה כלשהי ועל כן לא ניתן לפסוק לה פיצוי בגין ראש נזק זה.

בהתייחס לעזרת הזולת, לאור היותה של התובעת בנכות זמנית של 100% למשך 4 חודשים, וברור כי נעזרה ע"י בני משפחה אני סבור כי מן הראוי יהיה לפסוק לה בגין ראש נזק זה פיצוי גלובאלי של 8,000 ₪.

הוצאות רפואיות, נסיעה ועזרת הזולת לעתיד

התובעת עותרת לפיצוי בסך של 50,000 ₪.

כפי שציינתי לעיל, התובעת לא הוכיחה כי אכן הוציאה הוצאות בעניין זה, אך מן הראוי לקחת בחשבון את האפשרות שהתובעת תהיה זקוקה להוצאות כאלה בעתיד, ועל כן אני סבור כי יש לפסוק לה פיצויי גלובאלי בגין הוצאות רפואיות ונסיעה לעתיד בסך כולל של 10,000 ₪.

כמו כן אני סבור כי לאור מגבלותיה שפורטו לעיל, סביר כי התובעת תהיה זקוקה לעזרת צד ג' ולו במידה מועטה ועל כן יש לפסוק לה פיצוי גלובאלי בסך של 10,000 ₪.

כאב וסבל

התובעת עותרת לקבלת סך של 15,000 ₪ בשל התיעוד הרפואי הרב.

לא מצאתי לסטות מהוראות התקנות בנסיבות שפורטו בפני ועל כן אני פוסק לתובעת פיצוי בגין כאב וסבל לפי 5% נכות בסך של 7,500 ₪.

סוף דבר

התביעה מתקבלת ואני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת את הסך הכולל של 45,500 ₪.

כמו כן תשלם הנתבעת לתובעת את החזר אגרת התביעה בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק החל ממועד תשלומה ועד לתשלום הנמלא בפועל וכן שכ"ט עו"ד בשיעור של 13% בצירוף מע"מ כחוק.

ניתן היום, י"ט אייר תשע"ג, 29 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יולנד לוי
נתבע: הפניקס חברה ישראלית בע"מ
שופט :
עורכי דין: