ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרסל ליליאן נגד שמואל סיבוני :

ע"א 1836/13 - ג'

המערערת:
מרסל ליליאן

נ ג ד

המשיבים:
1. שמואל סיבוני

2. ד.ש. מתן שירותים ואחזקה

בקשה לפטור מעירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המערערת מבקשת לפטור אותה מהפקדת עירבון בהליך שבכותרת, ולאחר שעיינתי בבקשה ובתגובת המשיבים - המתנגדים לה - מצאתי כי אין מקום להיעתר לבקשה במלואה.

המבקשת טוענת כי מצבה הכלכלי "אינו פשוט" בהדגישה כי היא אינה עובדת ומשפחתה, הכוללת ארבעה ילדים קטינים, מתקיימת משכרו של בעלה בסך של כ-11,000 ש"ח לחודש. כן מציינת המערערת כי כנגד בעלה ניתן צו כינוס וכי עניינו של ההליך במימוש דירת מגוריהם מחמת חתימה נטענת על משכון.

ואולם, בצדק ציינו המשיבים כי המערערת לא פרשה בבקשתה תשתית עובדתית מלאה להוכחת מצבה הכלכלי. כך לא פירטה המערערת את סך הנכסים שברשותה, לא פירטה את סך הוצאותיה ואף לא צירפה תדפיסים של חשבון הבנק שלה או של בעלה. כמו כן הצדק עם המשיבים כי המערערת לא הבהירה כיצד היא נושאת בעלויות ייצוגה המשפטי בבית המשפט קמא ובבית משפט זה וכי לא כללה בבקשתה כל התייחסות לאפשרות העומדת לה להסתייע בסביבתה הקרובה לצורך גיוס כספי העירבון, וממילא לא הוכיחה את הטעון הוכחה בהקשר זה. כן לא ניתן להתעלם מטענת המשיבים לפיה המערערת לא שילמה לידיהם את ההוצאות בהן חויבה בבית המשפט קמא. על כן, ואף מבלי להידרש לסיכויי ההליך לגופו או לטענות המשיבים לפיהן בניגוד לנטען ההליך אינו נסב על דירת מגוריה של המערערת, אין מקום לפטור את המערערת מחובת הפקדת העירבון.

יחד עם זאת, לאחר שאיזנתי בין כלל השיקולים הצריכים לעניין ובין בשים לב לעובדה שבן זוגה של המערערת נתון בהליכי פשיטת רגל, החלטתי להפחית את סכום העירבון (אשר הועמד על ידי המזכירה הראשית על סך של 30,000 ש"ח) ולהעמידו על סך של 15,000 ש"ח.

המערערת תפקיד עירבון בשיעור זה בתוך 21 ימים מעת המצאת החלטה זו, ולא - יירשם ההליך לדחיה ללא הודעה נוספת.

ניתנה היום, י"ט באייר תשע"ג (29.4.2013).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: מרסל ליליאן
נתבע: שמואל סיבוני
שופט :
עורכי דין: