ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד תאופיק מחאג'נה :

בפני כבוד השופט נאסר ג'השאן

מבקש

תאופיק מחאג'נה

נגד

משיבה

מדינת ישראל

החלטה

1. כנגד המבקש הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של העסקת תושב זר, עבירה לפי סעיף 12 א' (ב) לחוק הכניסה לישראל – תשי"ב – 1952.

2. בפניי בקשה לעיון חוזר בהחלטתי מיום 13.4.13, לפיה שוחרר המבקש למעצר בית לילי, לאחר חתימה על התחייבות עצמית ע"ס 10,000 ₪ להבטחת תנאי השחרור. על פי הסכמת הצדדים, שוחרר המשיב למעצר בית בין השעות 18:00 עד 06:00 בבוקר שלמחרת.

3. על פי הבקשה, אף שטרם חלף זמן ניכר מאז שוחרר המבקש למעצר בית לילי, יש להורות על ביטול הגבלת חירותו של המבקש לשעות הלילה, וזאת לאחר שהודה במיוחס לו ואף טען לעונש והוא ממתין לקבלת חוות דעת הממונה על עבודות השירות.

4. דיון בבקשה נקבע ליום 23.4.13 ומשלא הופיע ב"כ המשיבה במועד, קבעתי כי המשיבה תגיב לבקשה והחלטתי תינתן ללא צורך בדיון נוסף.

5. בתגובתה מתנגדת המשיבה לבקשה וטוענת שטרם חלף זמן ניכר מאז החלטת השחרור; בנוסף טוענת המשיסה, כי הבקשה מהווה "מעין הפרה" של ההסכמה לשחרור המשיב למעצר בית חלקי.

6. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה הגעתי למסקנה כי ראוי להיעתר לבקשה בחלקה ולהורות על הקלה בתנאי השחרור, באופן שמעצר הבית הלילי יהיה בין השעות 22:00 ועד 06:00 בבוקר שלמחרת.

7. אציין שלמרות שלא חלף זמן ניכר מאז החלטת השחרור, בית המשפט שמע את טענות הצדדים לעונש והפנה את המבקש לקבלת חוות דעתו של הממונה, כאשר, בשלב זה ממתין המבקש לקבלת חוות דעת בעניינו. אינני סבור כי חומרת העבירה ונסיבות ביצועה מצדיקות הותרת המבקש במעצר בית חלקי עד לקבלת חוות דעתו של הממונה ולפיכך האיזון הראוי הוא להקל בתנאי השחרור, כאמור לעיל.

8. המזכירות תשלח החלטתי לצדדים.

ניתנה היום, י"ד אייר תשע"ג, 24 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: תאופיק מחאג'נה
שופט :
עורכי דין: