ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דאוד מזאוי נגד המוטרנות היוונית קתולית של עכו ושאר הגל :

לפני: כבוד השופטת עידית איצקוביץ

התובע:
דאוד מזאוי
ע"י ב"כ עו"ד אורי שילה

-
הנתבעים:
המוטרנות היוונית הקתולית של עכו ושאר הגליל ואח'
ע"י ב"כ עו"ד בסאם כרכבי ועו"ד סופי טיקוצקי

החלטה

1. בפניי בקשות נוספות בתיק זה שבו התנהלו מספר ישיבות הוכחות, לקראת הישיבה שאמורה הייתה להיות האחרונה ונקבעה למחר (לשמיעת העדים מר מטר וגב' שופאני).

2. ב"כ התובע ביקש לבטל את זימונה של גב' שופאני, מאחר שהוא לא קיבל תצהיר ופרוטוקול של עדותה בתיק ס"ע 28964-04-11 מ את ב"כ הנתבעים.
בעניין זה אפנה להחלטה מיום 18.3.13 לפיה ב"כ התובע רשאי לעיין בתיק אלקטרוני ס"ע 28964-04-11, ולא חויב ב"כ הנתבעים בהגשת המסמכים המבוקשים (ראו החלטה בע' 110 לפרוטוקול הדיון).
מבירור שערכתי במזכירות עולה כי ב"כ התובע לא פנה כדי להגדירו כרשאי לעיין בתיק, כפי שהיה יכול לעשות.
לכן, לא קיימת הצדקה לדחות את הדיון וגם מסיבות טכניות לא ניתן לעשות זאת, מאחר שאני מסיימת את כהונתי בבית דין זה ומחר זה היום האחרון שבו אני שומעת דיונים.

3. ב"כ הנתבעים ביקש לצרף ראיות חדשות: תדפיסי בנק, צילומי צ'קים וכן נוהל משרד החינוך לעניין פדיון מחלה.
ב"כ התובע התנגד לבקשה.

לדברי ב"כ הנתבעים מסמכי הבנק הם "ראיות הזמה" שנדרשים כדי לסתור את הטענות שעלו לראשונה בחקירתו הנגדית של התובע.
כידוע, בית הדין אינו כפוף לסדרי הדין ור שאי לפעול בדרך הנראית לו הטובה ביותר לגילוי האמת ולעשיית משפט צדק. לכן, יש לקבל את המסמכים המבוקשים, וכן הנוהל שהוגש, שהוא לכאורה בגדר "הוראת מינהל" כאשר ב"כ הצדדים רשאים להתייחס למשקל הראיתי של המסמכים בסיכומיהם.

4. ב"כ התובע ביקש עיון מחדש בהחלטה שלא לזמן לעדות את נתבע מס' 2 הארכיבישוף אליאס שקור, בין היתר בשל המצב של אי שיוויון שנוצר עת הוא הוזמן ואמור להעיד בתיק ס"ע 28964-04-11.

לא מן המיותר לציין כי מדובר בהחלטה דיונית, שבסמכות שופט, כאשר החלטות מעין אלה אינן סופיות וניתנות לשינוי במהלך המשפט.
הזמנת נתבע כעד מטעם התובע הינה בגדר חריג, ובמקרה זה מדובר בראש עדה בישראל, ולגביו נטען כי עצם הזמנתו להעיד במשפט מהווה הטרדה מיותרת ופגיעה בכבודו.

בנוסף לבקשת ב"כ התובע, שרואה בנתבע מס' 2 גורם חשוב בסכסוך, שיכול לשפוך אור על בירור העובדות, ב"כ הנתבעים מבקש כעת להגיש המחאות חתומות לכאורה על ידו.

לאור הסכמתו של ב"כ התובע שהדיון – עדותו של הנתבע מס' 2 בלבד – יישמע באותו יום שבו נקבע דיון בתיק ס"ע 28964-04-11, אני מעיינת מחדש בהחלטה הקודמת וקובעת כי עדותו תשמע בלשכתי בבית הד ין האזורי לעבודה בתל אביב, ביום 8.5.13 שעה 14:30.

5. להודיע בדחיפות לב"כ הצדדים ולדיון שנקבע מחר.

ניתנה היום, י"ג אייר תשע"ג, (23 אפריל 2013), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: דאוד מזאוי
נתבע: המוטרנות היוונית קתולית של עכו ושאר הגל
שופט :
עורכי דין: