ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מונייר עבד אלעזיז עאיש נגד ראש הממשלה :

בג"ץ 8027/06

כבוד השופטת א' פרוקצ'יה

כבוד השופט א' א' לוי

העותרים:
1. מונייר עבד אלעזיז עאיש

2. באסם עבד עאיש

3. מונייר עבד אלסלאם עאיש

4. עבד נאצר דאוד

נ ג ד

המשיבים:
1. ראש הממשלה

2. שר הביטחון

עתירה למתן צו על תנאי וצו ביניים

תאריך הישיבה:
ט' בחשון התשס"ז
(31.10.2006)

בשם העותרים:
עו"ד סני חורי

בשם המשיבים:
עו"ד ענר הלמן; עו"ד גלעד שירמן

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

פסק-דין

העתירה מופנית כנגד תוואי הגדר בשטח המצוי מצפון וממזרח לישוב אפרת, וביחס לאותו שטח והתוואי שנקבע בו תלויה ועומדת מזה זמן העתירה בבג"ץ 85/06. העתירה בתיק זה נדונה בפני הרכב מורחב ולאחר שמיעת טענות הצדדים בוטל צו הביניים באותו מקום בו מבקשים עתה העותרים צו ביניים ואף לבקשתם ניתן צו ארעי במעמד צד אחד. המשיבים מבקשים כי העתירה תידחה על הסף וכי יבוטל הצו הארעי שניתן בה והדין עימם. מתברר כי המשיבים הודיעו לבא-כוח העותרים על דבר קיומה של העתירה בבג"ץ 85/06 ואף הודיעו להם על מועד קיומו של הדיון בעתירה זו, אך העותרים לא הזדרזו ולא הצטרפו להליכים התלויים ועומדים. העותרים התעלמו מההחלטה לצמצם את צו הביניים במקום נשוא העתירה, ושבו ופנו לבית המשפט מבלי להתייחס להליכים התלויים ועומדים. בנוסף לכך טוענים המשיבים כי לא עלה בידי העותרים לבסס את טענתם כי הינם בעלי חלקות בתחום האזור הנדון. כן מציינים המשיבים כי אחד העותרים כבר עתר בעתירה התלויה ועומדת.

בנסיבות אלה אין מקום לשוב ולדון בשאלה שנתבררה כבר בבית משפט זה, והשיהוי בהגשת העתירה שעה שהיה ידוע לעותרים כי אותו עניין עצמו מתברר בבית המשפט עולה כדי ויתור על טענותיהם.

לגופה של העתירה נראה כי העותרים טוענים כנגד תוואי הגדר על חלקות מעובדות אף כי חלק מאותן חלקות נמצא מחוץ לתוואי. מכל מקום, העתירה על התוואי הנוכחי טרם הוכרעה.

בנסיבות אלה העתירה נדחית על הסף.

ניתן היום, ט' בחשון התשס"ז (31.10.2006), בפני באי כוח הצדדים.

ה נ ש י א ה ש ו פ ט ת ש ו פ ט


מעורבים
תובע: מונייר עבד אלעזיז עאיש
נתבע: ראש הממשלה
שופט :
עורכי דין: