ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אסמעיל אלהוזייל :

בפני כבוד השופט נסר אבו טהה
המבקש
אסמעיל אלהוזייל - בעצמו
ע"י ב"כ עו"ד אוהד סלמי

נגד

המשיבה
מדינת ישראל
ע"י ב"כ עו"ד רמי אלמכאווי

פרוטוקול

ב"כ המבקש:
זוהי בקשה לעיון חוזר, במסגרתה אנו עותרים לאפשר למבקש לצאת ממעצר הבית לצורכי עבודה בין ה שעות 05:00 – 17:00 במפעל למיון תפוחי-אדמה, בפיקוח צמוד של אחיו שעובד באותו מפעל ונבקש להוסיפו כערב על המבקש, כאשר למקום העבודה יגיע המבקש בהסעה ויוחזר באותו אופן. המדובר במבקש נעדר עבר פלילי, צעיר – בן 19, מצבו הכלכלי קשה. אין באפשרות המעסיק או מי מטעמו להתייצב לבית המשפט.
המתלונן הינו פליט אריתראי שנמצא במשמורת בית הסוהר "סהרונים".

ב"כ המשיבה:
המדובר באירוע שוד חמור, בו המשיב יחד עם אחרים, נטפלו למתלונן אקראי שהינו פליט אריתראי, כך שהעובדה שהוא נמצא ב"סהרונים" צריך לקבל מימדים מתאימים. המתלונן ביקש לעלות טרמפ עם המשיבים ששדדו אותו וחטפו אותו. אמנם המסוכנות כנגדו מתגמדת, אך היא מתקיימת כלפי כולי עלמא, והעובדה שהוא נתון במשמורת לא יכולה לנטרל את המסוכנות מפני המבקש.
המפעל ששלח מכתב שאינו מכתב, לא מוכנים לשלוח היום נציג לבית המשפט שיגיד שהם מוכנים לקבלו לעבודה ולפקח עליו. אז, איך ניתן לשלוח את המבקש לעבוד במקום שבעלי המקום לא מוכנים להגיע לבית המשפט לומר זאת?
בנסיבות הללו, הערב שהוא אחיו של המבקש, לא יכול לנטרל את המסוכנות, נוכח העובדה שמדובר במפעל שיש בו עובדים רבים ויכולים להיות גם שם אנשים שהם חלשים כדוגמת אותו נתין אריתראי, והמשיב יכול לבצע את העבירה כלפיהם בשנית. אני סבור, שאין מקום להיעתר לבקשה.


החלטה
לאחר שהקשבתי לטיעוני ב"כ הצדדים, דומני שיש מקום לקבל את עמדת שירות המבחן, הואיל ושירות המבחן היה מעורב בהליך המעצר, וזאת תוך 30 יום.

לאחר שתתקבל עמדת שירות המבחן, תשלח החלטה לצדדים.

עותק ההחלטה יישלח לשירות המבחן.

ניתנה והודעה היום ז' אייר תשע"ג, 17/04/2013 במעמד הנוכחים.

נסר אבו טהה, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אסמעיל אלהוזייל
שופט :
עורכי דין: