ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ישיר חברה לביטוח בע"מ נגד איתן ביטון :

בפני כבוד השופטת יעל בלכר

תובעים

1.ישיר חברה לביטוח בע"מ
2.דביר אלימלך

נגד

נתבעים

איתן ביטון

פסק דין

התובע 2 (התובע) רכב על קטנוע והנתבע נהג ברכב פרטי.
לטענת התובע, רכבו של הנתבע עמד במסלול הנסיעה, לימין המסלול. התובע הגיע מאחור והחליט לעקוף אותו משמאל נוכח עמידתו. בעודו עוקף את הרכב, סטה הרכב לשמאל ואירעה התאונה. המראה הקדמית השמאלית של הרכב נשברה ונגרמו גם פגיעות שפשוף בצד שמאל של הרכב. ה קטנוע ניזוק בצד ימין (הוגשו תמונות הנזק של הרכבים המעורבים).
לטענת הנתבע, הוא עמד בנתיב על מנת לפנות שמאלה, במרכז הנתיב ולא קרוב לצ ד הימני. הוא נעצר כדי לתת זכות קדימה לרכב שבא ממול ואותת . מייד לאחר שפנה שמאלה (שניה או חצי שניה) ניסה האופנוע לעקוף אותו וכך אירעה התאונה .

לאחר ששמעתי את עדויות הנהגים ועיינתי בחומר שהוגש לתיק בית המשפט לרבות תמונות הנזק, אני מעדיפה את גרסת התובע, שהיא סבירה יותר ומתיישבת יותר עם הנזקים לרכבים המעורבים. נזקי השפשוף ברכב הנתבע אינם מתיישבים עם גרסתו של הנתבע (שלפיה האופנוע פגע בו תוך כדי עקיפת רכבו בצומת, לאחר ש הנתבע כבר החל בפניה שמאלה) ומתיישבים יותר עם גרסת הנתבע. גרסת הנתבע, משמעה, כביכול , שהתובע עקף את רכב הנתבע כשזה האחרון המתין שיחלוף רכב שנוסע בנתיב הנגדי ממול ולאחר שהחל בפניה שמאלה (יש לזכור שהאופנוע מגיע מאחורי רכב הנתבע, מהכיוון שאליו נוסעת המכונית שבאה ממול) - סבירה פחות. אציין כי גם אקבל את גרסתו של הנתבע, אני מוצאת התרשל, כשהחל בפניה שמאלה מבלי שהבחין באופנוע במראה השמאלית .

יחד עם זאת, הנתבע שעקף את רכב התובע, לא נהג זהירות מספקת כמתבקש בנסיבות העניין ואני מעמידה את אחריותו על 30%.

אשר לנזקים – הנזק לאופנוע התובע הוכח בדו"ח השמאי שלא נסתר (האופנוע נבדק יומיים לאחר התאונה, חוות הדעת הוצאה כחודש לאחר מכן). ההשתתפות העצמית לפי אישור התובעת היא 1,386 ₪ (ולא 2,386 ₪ כפי שנתבע), הנזק לא אובדן הנחת העדר תביעות, לא הוכח.

אשר על כן, אני מחייבת את הנתבע לשלם לתובעים סך של 970.2 ₪ (שהם 70% מההשתתפות העצמית שהינה 1,386 ₪) ועוד 3,611.3 ₪ (שהם 70% מהנזק הישיר לפי חוו"ד + שכ"ט השמאי), בצירוף החזר האגרה בסך של 365 ₪, ובתוספת שכ"ט עו"ד בסך של 1200 ₪.

התשלום בוצע בתוך 30 ימים מהמסירה לב"כ הנתבע, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כדין ממועד הגשת התביעה ועד לתשלום המלא בפועל.

המזכירות תדוור לב"כ הצדדים
ניתן היום, ז' אייר תשע"ג, 17 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ישיר חברה לביטוח בע"מ
נתבע: איתן ביטון
שופט :
עורכי דין: