ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית עכו נגד דוד אוחיון :

בפני כבוד השופטת אביגיל זכריה
המאשימה
עירית עכו

נגד
הנאשם
דוד אוחיון


נוכחים:
ב"כ המאשימה: עו"ד לירז אלהרר
הנאשם: נוכח

פרוטוקול

ב"כ המאשימה לשאלת ביהמ"ש:
הדו"ח נרשם ב- 29/9/11. הנאשם הגיש ערעור ב- 23/10/11. ב- 12/6/12 ניתנה החלטה על פיה נדחתה בקשתו לביטול הדו"ח וזאת מאחר והתובעת העירונית הקודמת היתה בחופשת מחלה. לכן היה חוסר בתובעת עירונית עד שנקלטה אחרת. גובה הקנס הוקפא, לא התווספה תוספת פיגורים על הדו"ח. הנאשם ערער בשנית ב- 29/8/12, כחודשיים לאחר הוצאת מכתב התשובה בניגוד לחוק. לפנים משורת הדין ניתנה החלטה נוספת ב- 11/9/12 על ידי היועצת המשפטית לפיה נדחתה בקשתו בשנית. ב- 20/09/12 ערער הנאשם בשלישית ולפני לפנים משורת הדין ניתנה החלטה באותו יום על דחיית בקשתו. ב- 7/11/12 הוגשה בקשה להישפט והוגש כתב אישום. כתב האישום הוגש ב- 27/11/12 וביהמ"ש קבע את הדיון להיום, גם זמן ניכר אך לא בשליטתה של ב"כ המאשימה.
הודעת תשלום קנס נשלחה ב- 7/8/12, לאחר שנדחתה בקשתו הראשונה .

כתב האישום הוקרא לנאשם ואמר שהבינו. הנאשם נשאל מה תשובתו לאישום והשיב:-
אני מודה בעובדות המפורטות בכתב האישום.

ב"כ המאשימה:
לאור דברי הנאשם, אבקש להרשיעו בעבירה המפורטת בכתב האישום.


הכרעת דין

הנאשם הודה בכל העובדות הנטענות בכתב האישום, לכן אני מרשיעה אותו בעבירה המיוחסת לו בכתב האישום.

ניתנה והודעה היום ד' אייר תשע"ג, 14/04/2013 במעמד הנוכחים.

אביגיל זכריה, שופטת

ב"כ המאשימה טוענת לעונש:
אבקש להטיל על הנאשם כפל קנס. הקנס המקורי הוא 500 ₪. מדובר ברחוב צפוף ושטח מדרכה אשר נראה היטב, הינו לשימוש הולכי הרגל ולא מהווה מקום חניית רכב. שיפוע אספלט שיש שם לא ידוע לי מי ביצע.

הנאשם טוען לעונש:
אני מציג תמונה. חונות כל יום שם עשרות מכוניות. אני טוען שלא מדובר במדרכה. שלחתי מספר מכתבים לעירייה ורק שניים נענו. זה היה בחג. אני אדם דתי ואני לא נוסע. אבי אז היה חולה מאוד. אני 30 שנה נוהג ואין לי עבירות. באתי מאשדוד. לא באתי להתגרות במישהו.
מדובר במקום שיש בו שיפוע אספלט שיכול להיות שבוצע בכלל על ידי העירייה. היו רכבים נוספים באיזור שחנו באותו מקום בפעמים אחרות ולא קיבלו דו"ח . אני נכה צה"ל. אני לא עובד. אני לא חושב שצריך להטיל עליי קנס. אני פניתי מס' פעמים לעירייה על מנת לנסות ולייתר את ההליך הזה אבל העירייה לא התייחסה במשך תקופת זמן ארוכה ולאחר מכן מס' פעמים דחתה את הערעורים שלי.

ב"כ המאשימה ברשות ביהמ"ש :
הנאשם מעלה טענה לאכיפה סלקטיבית, דבר שאנו שוללים מכל וכל ואם הייתי יודעת קודם הייתי מצטיידת בחומרים אך הנאשם לא העלה זאת במכתבים ששלח.


גזר דין

לאחר שמיעת ב"כ המאשימה והנאשם, ובהתחשב בהודאתו היום, מהות העבירה ונסיבות ביצועה, ובכל שאר הנסיבות האישיות, לרבות פרק הזמן הממושך שחלף מהמועד בו הוגשה הבקשה לביטול הקנס ועד המועד בו ניתנה תשובה לראשונה מוטל על הנאשם עונש כדלקמן:-

* קנס בסך 250 ש"ח, או 1 יום מאסר תמורתו.
הקנס ישולם ב- 5 תשלומים שווים ורצופים, החל מיום 1/5/13. אי עמידה במועד של תשלום אחד, יעמיד את יתרת הסכום לתשלום מיידי.

* הוסבר כי לצדדים זכות ערעור תוך 45 יום מהיום.

ניתן והודע היום ד' אייר תשע"ג, 14/04/2013 במעמד הנוכחים.

אביגיל זכריה, שופטת


מעורבים
תובע: עירית עכו
נתבע: דוד אוחיון
שופט :
עורכי דין: