ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק ואן קול נגד משרד המשפטים/אגף רשם החברות, שות :


בפני כבוד השופטת ורדה אלשיך – סגנית נשיאה

מבקשים

מייק ואן קול

נגד

משיבים

1.משרד המשפטים/אגף רשם החברות, שות
2.היועץ המשפטי לממשלה

החלטה

במלוא הכבוד הראוי, לא ירדתי לסוף דעתו של המבקש, זאת באשר טיעוניו אמנם מנוסחים בלשון תוקפתנית ומעליבה, אולם אינם מגלים צל צילה של עילת פסלות.
עניין לנו בבקשת פסלות בלתי מנומקת, שאורכה מחצית העמוד בלבד, ואף היא הוגשה כשאינה נתמכת בתצהיר. כלל אין זה ברור, מה עילת פסלות קמה נוכח העובדה כי בקשה פלונית נדחתה בעבר וכעת משנוצרו לשיטת המבקש תנאים חדשים, הוא עותר לשוב ולדון בעניין. אם צודק המבקש, ממילא לא יעמוד בית המשפט על החלטתו הקודמת שניתנה, אם אכן ניתנה בתנאים אחרים ובנסיבות אחרות, ומאידך גיסא אם לא יוכח שינוי נסיבות, הרי שכל שופט היושב בדין ממילא ידחה את הבקשה.

במלוא הכבוד הראוי, אין די במספר גיבובי טענות המנוסחים בלשון עולבת, ובשרבוב עניינים שאינם קשורים כלל לתיקו של המבקש, בכדי להוכיח ולו לכאורה קיומה של דעה קדומה נחרצת מצד שופט היושב בדין. די היה בכך כדי לדחות את הבקשה על הסף ולהורות כי הדיון יימשך כסדרו, אולם לפנים משורת הדין, בכדי לאפשר למבקש להבהיר את טענותיו, ביקשתי ממנו בהחלטתי מיום 21.3.2013 להמציא את המסמכים התומכים בטענותיו אודות מה שארע "בגלגולו הקודם" של התיק, שמא יוכל בכל זאת, להראות דבר מה אשר ישכנע אותי כי עדיף יהיה לאשר את המבוקש בכל זאת.

תחת זאת, בחר המבקש לסרב לפעול על פי ההחלטה, תוך שהוא מגיב באופן הגובל בגסות רוח ושולח אותי הלכה למעשה לעיין במסמכים שלטענתו מצויים לפני. אם לא די בזה, ביקש אף כי אפסוק לטובתו הוצאות, שמא לשיטתו היה עלי לא רק לפסול את עצמי בגין עילה שאיננה עילה, אלא לשלם לו הוצאות, מאחר ולכאורה השופט עצמו הוא המשיב בבקשת הפסלות.
סוף דבר, אין לי אלא להצר על כך, כי בקשת פסלות זו הוגשה כלאחר יד ובלא עילה, זאת, כאשר העילה הנטענת, נוצרת כמעט יש מאין מצרוף עניינים בלתי קשורים, המתובלים בהשתלחויות אישיות בשופט, שמא כדי לנסות ליצור, כמעט בכוח, מראית עין של משוא פנים, אשר יאפשר למבקש שכזה להנות מעוולתו הוא.
לכך, לא אוכל לתת ידי, וכאמור אני דוחה על הסף ובשתי ידי את הבקשה.
אעיר, כי אך נוכח העובדה כי השופט הוא מעין צד לבקשת הפסלות אינני מחייבת את המבקש בהוצאות לדוגמא בשיעור ההולם את התנהלותו.
המזכירות תודיע החלטתי.

ניתנה היום, א' אייר תשע"ג, 11 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מייק ואן קול
נתבע:
שופט :
עורכי דין: