ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גוייצקי(אחר/נוסף) נגד יורי ביילין :

- 16
בפני כבוד השופטת יעל בלכר

מבקש
הנתבע

יורי ביילין

נגד

משיב
התובע

מיכאל גוייצקי

החלטה

בבקשת הנתבע לדחיית מועד דיון

למרות החלטות מפורשות של בית המשפט, גם בהודעתו האחרונה נמנע ב"כ הנתבע מלפרט מתי נקבע הדיון בבית המשפט המחוזי, שבגינו מבוקש ביטול הדיון בתיק זה. תחת זאת בחר ב"כ הנתבע להזכיר כי בעבר סירב בית המשפט לבקשת דחיה שהגיש הנתבע שהוגשה מטעמים אחרים, עובדה בלתי רלבנטית לעניין כלל. אין לי אלא להניח את המתבקש, כי מועד הדיון בבית המשפט המחוזי ידוע מזה תקופה ארוכה, הנחה שמתחזקת גם מהאמור בס' 1 להודעה.
לא ניתן טעם סביר לכך שהבקשה לדחיית מועד דיון זה הוגשה רק כעת, סמוך לפני הדיון, ובאופן שאינו מאפשר שמיעת תיק הוכחות אחר במקומו, וזמנו הציבורי של בית המשפט הושחת לריק על חשבונם של מתדיינים אחרים (לחשיבות השיקול של המשאב הציבורי ראו למשל רע'" א 1957/12 חלה נ' כהן, כבוד הש' זילברטל, ניתן ביום 22/5/12, במיוחד בס' 13). עם זאת, משב"כ הנתבע אינו יכול לקיים שני דיונים במקביל, לנוכח עמדת בית המשפט המחוזי ועדיפות עניינו של הנאשם בפלילים ועל מנת שיהיה לנתבע יומו בבית המשפט, באיזון בין הדברים ובשים לב לכך שבקשת הדחיה מוסכמת על הצדדים (ואף שהתרעתי ביחס לריחוק המועדים הנדחים בשל אילוצי היומן) - אני מוצאת לנכון להורות על ביטול הדיון הקבוע ליום 14/4/13 ולחייב את הנתבע בהוצאות לטובת אוצר המדינה בסך של 1500 ש"ח שישולמו בתוך 60 ימים מהיום.

הדיון נקבע ליום 12/12/13 בשעה 9:00.
הצדדים ישריינו להוכחות גם את יום 16/10/13 בשעה 9:00. ייתכן שניתן יהיה להקדים את הדיון למועד זה. הודעה על כך תינתן בהקדם.

על המועד הנדחה יחולו ההוראות שניתנו ביחס לניהול ההוכחות.

חובה על ב"כ הצדדים לוודא התייצבות העדים במועד הנדחה.

מוצע שהצדדים ינצלו את חודשי הדחיה בניסיון לבוא בדברים ובהסכמות שייתרו צורך בדיון הוכחות ובהכרעה שיפוטית ויביאו לפתרון הסכסוך תוך חסכון בזמן ובהוצאות.

לדוור לצדדים בדחיפות.
ניתנה היום, א' אייר תשע"ג, 11 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גוייצקי(אחר/נוסף)
נתבע: יורי ביילין
שופט :
עורכי דין: