ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יניב לוי נגד איילון חברה לביטוח בע"מ - נמחקה :

בפני כבוד השופטת יסכה רוטנברג

תובע

יניב לוי

נגד

נתבעים

  1. איילון חברה לביטוח בע"מ - נמחקה
  2. הכשרת היישוב חברה לביטוח בע"מ
  3. נ.ח.ב.מ. נציגות חקלאים בשדה משה בע"מ
  4. מועצה מקומית לכיש
  5. כלל חברה לביטוח בע"מ
  6. מימי הנגב ארגון מים של מושבי הנגב אג' שיתופית חקלאית בע"מ

החלטה

בהתאם להסכמת הצדדים כאמור בפרוטוקול הדיון מיום 08.04.13 אני ממנה את המהנדס מר ישראל דוד, מרחוב גוש עציון 7 גבעת שמואל טל. 5328856, פקס. 5328867, כמומחה מטעם בית משפט.
המומחה מתבקש לבחון את השאלות שבמחלוקת, כדלקמן:
מה מקור הנזקים בבית התובע; האם יש קשר סיבתי בין נזקים אלו, ובין הפיצוץ שאירע בצינור המים בחודש דצמבר 2006; האם ישנה החמרה בנזקים שנגרמו בבית התובע מעת פיצוץ הצינור ועד היום, תוך התייחסות למספר מועדים, והם: מצב הבית במועד הפיצוץ בצינור (12/06) , מצב הבית כחצי שנה לאחר מכן, הוא המועד בו לטענת התובע נתגלה הנזק (סעיף 10 לכתב התביעה), מועד הגשת התביעה (חודש ספטמבר 2009), מצב הבית כיום.
כן מתבקש המומחה לבחון את היקף הנזקים בבית התובע, את העבודות שיש לבצע לשם תיקון הנזקים ואת העלות הכרוכה בתיקון הנזקים; לעניין זה מתבקש המומחה להבחין בין עבודות שנועדו להחזיר את המצב לקדמותו ובין עבודות המשביחות את ה נכס; המומחה מתבקש גם לשום את ערך העבודות שבוצעו על ידי התובע או מי מטעמו עד היום, תוך הבחנה בין עבודות שהן עבודות תחזוקה ובין עבודות שהן עבודות לאיטום הבית.
לצורך הכנת חוות דעתו מתבקש המומחה לערוך ביקור בבית התובע, וזאת בנוכחות הצדדים או מי מטעמם, ולאחר תיאום עם הצדדים כולם. כל הצדדים ישתפו פעולה עם המומחה, ויפעלו לאפשר השלמת חוות הדעת בהקדם הניתן.
הצדדים ימציאו למומחה כל מסמך שברצונם שהמומחה יבדוק, לרבות עותק מכתבי הטענות וחוות הדעת מטעמם. שכרו של המומחה ישולם בשלב זה על ידי התובע והנתבעים 2 – 5 בחלקים שווים.
חוו"ד המומחה תוגש לבית המשפט ולצדדים, ככל האפשר, בתוך 30 יום. ח ווה"ד לא תומצא טרם קבלת מלוא התשלום.
הצדדים מתבקשים ליצור קשר עם המומחה ללא דיחוי, כדי לאפשר השלמת חוות הדעת במועד.

המזכירות מתבקשת לשלוח למומחה ולצדדים עותק החלטה זו.
ניתנה היום, כ"ט ניסן תשע"ג, 09 אפריל 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יניב לוי
נתבע: איילון חברה לביטוח בע"מ - נמחקה
שופט :
עורכי דין: