ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מאלק ח. השקעות בע"מ נגד אלברט סמנובסקי :


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

המבקש

אלברט סמנובסקי

נגד

המשיבה

מאלק ח. השקעות בע"מ

החלטה

בפניי התנגדות לביצוע שטר, אשר הוגשה ביחס לשיק על סך 10,500 ₪, ליום 18/2/2009.

עסקינן בשיק המשוך מחשבונה של חייבת מס' 1 בתיק ההוצאה לפועל, אס. די. אס. סחר ושיווק בע"מ (להלן – "החברה") , שהינה חברה בערבון מוגבל, אשר לטענת המבקש סיימה פעילותה העסקית לפני מספר שנים. לטענת המבקש, הוא אינו חתום על השיק, ואף הבקשה לביצוע שטר אינה מציינת מה העובדות המקימות עילת תביעה נגדו. לטענת המבקש, מעולם לא התחייב באופן אישי לפירעון חובותיה של החברה ככלל, ולפירעון השיק הנ"ל בפרט. עוד טוען המבקש, כי בשטר נערכו שינויים לאחר מסירתו באמצעות הוספת ה כיתוב: "או מלאק ח. השקעות בע"מ", על מנת לנסות ולהתגבר על הגבלת הסחרות שנרשמה על גבי השיק (הכיתוב "למוטב בלבד").

עיון בשיק מעלה, כי השיק משוך על חשובנה של החברה. על צדו האחורי של השיק נרשם שמו של המבקש יחד עם מספר תעודת הזהות שלו. כן צויין שמו של אדם נוסף, עם מספר תעודת הזהות שלו. לכאורה, אין חתימות לצד השמות האמורים, ואף בבקשה לביצוע שטר לא צוינה עילת התביעה נגד המבקש.

טענת המבקש, כי אינו חתום על השיק, וכי לא התחייב לפרוע את התחייבויות החברה, הינה טענת הגנה טובה לכאורה, המצדיקה מתן רשות להתגונן. על מנת לקדם את התיק במהירות ויעילות, אני רואה לנכון להורות על קבלת ההתנגדות אף מבלי לקיים בה דיון במעמד הצדדים, וזאת בהתאם לסמכותי על פי תקנה 205 (ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד- 1984.

הליכי הוצל"פ מעוכבים. התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובעת תגיש תצהיר מטעמה, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו. אם לא יוגש תצהיר מטעם התובעת, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

עם העברת התביעה מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט עשוי להיווצר הפרש אגרה, אותו על התובעת לשלם תוך 30 יום מקבלת דרישת הגזברות, שאם לא כן תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.
ניתנה היום, ט' ניסן תשע"ג, 20 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מאלק ח. השקעות בע"מ
נתבע: אלברט סמנובסקי
שופט :
עורכי דין: