ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד אלפסי נגד משה כהן :

בקשה מס' 8
בפני כבוד השופטת לובנה שלאעטה חלאילה

מבקש

דוד אלפסי

נגד

משיב

משה כהן

החלטה

בעניין : בקשה לתיקון כתב התביעה.

לאחר שעיינתי בבקשת התובע לתיקון כתב התביעה ובתגובת המשיב, המתנגד לה ולאחר שבחנתי את טענות הצדדים, נחה דעתי להתיר את התיקון.

לטעמי, הנתבע הנוסף - מר דוד כהן - הינו בעל דין רלוונטי; צירופו להליך ותיקון כתב התביעה כמבוקש יש בו כדי לתרום לבירור השאלות האמיתיות השנויות במחלוקת ולהצגת התמונה העובדתית המלאה.

מנגד, מסכימה אני לטענות ב"כ המשיב כי הבקשה הוגשה בשיהוי יחסית, שכן עוד בקדם המשפט מחודש 5.12, הודיע ב"כ התובע כי הוא שוקל תיקון כתב התביעה ולא ממש ברור מדוע בקשה זו מוגשת רק היום, לאחר שהתקיים קדם משפט נוסף, ניתנו כמה הזדמנויות ע"י ביהמ"ש לתיקון התביעה ואף ניתן צו להגשת תצהירי עדות ראשית. באיזון הראוי, אני מתירה אומנם תיקון כתב התביעה ואולם מנגד מחייבת את התובע בהוצאות הנתבע בסך של 3,000 ₪, שישולמו תוך 30 יום ללא קשר לתוצאות ההליך העיקרי.

ב"כ התובע ידאג להמצאת כתב התביעה המתוקן לשני הנתבעים, תוך 14 ימים. הנתבע, משה כהן, רשאי להגיש כתב הגנה מתוקן בהתאם להוראות תקנה 94 לתקנות סדה"א.

אני קובעת קדם משפט נוסף ליום 8.12.13, שעה 9:00. צו חדש להגשת תצהירים מטעם הצדדים יינתן לאחר המצאת כתב התביעה והגשת כתבי הגנה.

המזכירות תטביע את חותמת ביהמ"ש על כתב התביעה המתוקן המצורף לבקשה ותסרוק אותו לתיקיית כתבי טענות. בנוסף, תמציא החלטה זו לצדדים (כולל לנתבע החדש) ותזמנם לדיון שנקבע.

ת. פנימית ליום 1.6.13.

ניתנה היום, י"ט ניסן תשע"ג, 30 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דוד אלפסי
נתבע: משה כהן
שופט :
עורכי דין: