ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חליל אבו עמרה נגד מדינת ישראל :

ע"פ 5254/05

כבוד השופט א' רובינשטיין

כבוד השופטת ד' ברלינר

המערער:
חליל אבו עמרה

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, מיום 8.3.05, בת.פ. 8171/05, בפני כבוד השופטת ר' ברקאי

תאריך הישיבה:
ט"ז בכסלו התשס"ז
(07.12.06)

בשם המערער:
עו"ד אלון ג'וליאן

בשם המשיבה:
עו"ד דגנית כהן ויליאמס

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

בתאריך 16.7.04, בשעת לילה, נהג המערער ברכב ללא רישיון נהיגה ובעת שהיה בתקופת פסילה. במהלך מרדף שניהלו שוטרים אחריו, נסע המערער בשולי הדרך, יצא לעקיפה כאשר בנתיב הנגדי נסע רכב מסחרי, חצה צומת ברמזור אדום, ואילץ את נהגיהם של רכבים אשר נקלעו לדרכו, לסטות הצידה כדי להימנע מפגיעה. בעת שביצע המערער את כל אלה, הוא היה אמור להיות נתון במעצר בית.

המערער הודה בעובדות שיוחסו לו, והוסיף והודה בעובדותיו של כתב אישום אשר הוגש לבית משפט השלום לתעבורה, ובו נטען כי ביצע עבירות של נהיגה ללא רישיון, ללא ביטוח, בתקופת פסילה, וכשהוא נתון תחת השפעתם של סמים או משקאות משכרים. בעקבות הודאתו הורשע המערער במספר עבירות, וביניהן, נהיגה בזמן פסילה, ללא רישיון נהיגה ותוך סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה. בגין כל אלה נגזרו לו 50 חודשי מאסר, מאסר על-תנאי, והוא נפסל מלקבל או להחזיק ברישיון נהיגה במשך 6 שנים מיום שחרורו מהכלא. כמו כן הופעל מאסר מותנה, חלקו במצטבר, כך שהתוצאה הסופית היתה שהמערער נכלא ל-52 חודשים.

המערער מבקש כי נקל בעונשו.

אין בידינו להושיע את המערער. הוא חטא בשורה של עבירות חמורות, בהן היה כרוך סיכון מוחשי לחיי אדם. אכן, המערער הנו אדם צעיר, ולכליאתו עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת, אולם מדובר במי שצבר עד כה הרשעות רבות, בגינן נשא גם בעונשי מאסר, ונראה כי הוא מתקשה לסגל אורח חיים מהוגן. בנסיבות אלו אין בעונש דבר המצדיק את התערבותנו, ומכאן החלטתנו לדחות את הערעור.

ניתן היום, ט"ז בכסלו תשס"ז (7.12.06).

ש ו פ ט ש ו פ ט ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: חליל אבו עמרה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: