ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרדכי כהן נגד המשרד לביטחון פנים-משטרת ישראל :

לפני: כבוד השופט משה טוינה
התובעים
מרדכי כהן, (ת.ז. - 033473059)

-

הנתבעת:
מדינת ישראל


נוכחים:

התובע וב"כ מתמחה רון דנוך
ב"כ הנתבעת עו"ד מנסור יוסף

פרוטוקול

הגב' דנוך: אני מתייצבת פה מאחר ועו"ד דנוך שוהה בחו"ל, העו"ד המייצג בתיק חולה וההודעה התקבלה לאחר שעו"ד דנוך כבר לא היה בארץ, התייצבתי לאחר שלא הייתה החלטה בתיק.

ב"כ הנתבעת: כפי שפרטנו בכתב ההגנה לסוגיית תום הלב יש משקל כבד ולכן אני מבקש שבתיק הזה נשמע ראיות.

הגב' דנוך: אני חושבת שמקריאה של כתב ההגנה נראה שהמדינה פספסה את מהות הסעד שאנו מבקשים, אין מחלוקת שהתובע לא עמד בקריטריונים של התואר בשלמות כפי שהוא נדרש, אנחנו לא טוענים שהוא עמד בקריטריונים האלו, אנחנו טוענים שהוא השלים לימודים, לא למד את חמשת השנים אבל הוא כן ניגש לבחינה... אנחנו טוענים שהמסמך שעליהם הם מסתמכים ועל בסיסו הם טוענים שהתובע נהג שלא בחוסר תום לב, הוא לא הוגש בחוסר תום לב. התובע עמד בקריטריונים שלגביהם ניתן אישור הממונה על השכר מחודש ספטמבר 2009, אותה החלטה שמאשרת להם לקבל את התוספת החל מנובמבר 2009. המסמך שעליו המדינה מסתמכת, ראשית הוא מסמך שמעולם לא נדרש ברשימת הקריטריונים לתואר ושנית יש לו רשימה של למעלה מ-100 שוטרים לאחר קבלת התואר התבקשו להגיש את האישור הזה וחלקם לא הגישו, זה לא היה אישור נחוץ לקבלת התואר, זה אישור שהתבקש בשלב מאוחר יותר והתובע המציא אותו בשלב מאוחר יותר.

ב"כ הנתבעת: מלכתחילה הוא לא עמד בקריטריונים של החמש שנים והמבחנים. מעבר לזה יש טענות שהוא אפילו לא עמד בשעות הלמידה, הרי הוא המציא מסמכים שהוא למד 35 שעות ובחקירה שלו הוא אמר שהוא למד 10שעות, כלומר הוא לא עמד בקריטריונים.

הגב' דנוך: התובע למד ככל יתר חבריו. בג"ץ אלחננוף כבר נתן תשובתו בעניין הזה, אנחנו לא מבקשים הכרה בתואר... נשענים אך ורק על אותו מסמך שהוא לא אחד מהקריטריונים לקבלת הזכות והוא לא מסמך שעולה ממנו התנהלות חסרת תום לב, אני מפנה לתצהיר התובע משנת 2005 למשטרה, באותו תצהיר מסביר התובע, עוד הרבה לפני שניתנה החלטה משנת 2009, עוד הרבה לפני שניתנה החלטת המפכ"ל לסגור את התיק המשמעתי, עוד הרבה לפני כן בעדות במח"ש הוא מסביר את המינוח של רב מושב, רבני מושב.


החלטה

התובע יגיש תצהירי עדות ראשית מטעמו תוך 45 יום מהיום, התצהירים יומצאו לבית הדין וישירות לצד שכנגד.

הנתבעת תגיש תצהירי עדות ראשית מטעמה, תוך 45 יום מיום המצאת תצהירי התובע לידיה.

המזכירות תקבע את התיק להוכחות, על המועד תשלח לצדדים הודעה בנפרד.

ניתנה והודעה היום כ"ח אדר תשע"ג, 10/03/2013 במעמד הנוכחים.

משה טוינה, שופט


מעורבים
תובע: מרדכי כהן
נתבע: המשרד לביטחון פנים-משטרת ישראל
שופט :
עורכי דין: