ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם לבקוביץ נגד לימור פרנגי :

בפני כבוד השופט אחסאן כנעאן

תובע

אברהם לבקוביץ

נגד

נתבעים

1.לימור פרנגי
2.ישראל פרנג'י

פסק דין

1. לפני תביעה לתשלום דמי תיווך בנוגע לנכס הנמצא ברחוב דבורה 9/2 נשר.

2. עפ"י הנטען בכתב התביעה הנתבעים, בני זוג, חתמו על הסכם תיווך מול התובע, מתווך במקצועו לצורך רכישת הדירה. בנוסף נטען כי לאחר שהנתבעים רכשו את הדירה הם שילמו 3,500 ₪ על חשבון ואת יתרת דמי התיווך לא הסדירו עד ליום זה.

3. עפ"י המוסכם מגיע דמי תיווך של 2% בתוספת מע"מ משווי הרכישה. מאחר והדירה נרכשה בסך של 495,000 ₪ דמי התיווך המגיעים הם בסך של 11,484 ₪ ובניכוי 3,500 ₪ מגיע סך של 7,984 ₪.

4. בתחילה הוגש כתב הגנה ע"י הנתבעת בלבד אולם בפתח הדיון הצהירה כי כתב ההגנה משמש את הנתבע אשר נמצא כיום בבית סוהר.

5. עפ"י הנטען בכתב ההגנה הנתבעת טוענת כי מעולם לא חתמה על הסכם התיווך. עוד טוענת כי הנתבע סיכם עם התובע שדמי התיווך יעמדו על סך של 3,500 ₪ ואלה שולמו ע"י הנתבע.

6. לאחר ששקלתי את טענות הצדדים הנני סבור כי דין התביעה להתקבל במלואה. אני קובע כי הנתבעת חתמה על הסכם התיווך וזאת בניגוד לטענתה. הנתבעת עשתה עלי רושם בלתי אמין כאשר בתחילה טענה שבד"כ היא חותמת "לימור פרנג'י". כי שאלתי אותה אם היא חתומה על כתב ההגנה היא אישרה זאת בעקבות כך שאלתי אותה שאלה נוספת מדוע אם כן חתמה על כתב ההגנה "לימור" כפי שמופיע אף בהסכם התיווך ועל כך השיבה שבא כוחה שהכין לה את כתב ההגנה אמר לה לחתום באותה צורה. ברי כי טענה זו מופרכת זאת בשים לב לטענתה שהחתימה המופיעה על הסכם התיווך אינה חתימתה.

7. במהלך הדיון אף ניכר כי הנתבעת אינה חולקת באופן ממשי על החוב אך טענה כי מצבה הכלכלי קשה והיא סובלת מבעיות בריאותיות וביקשה כי החוב יוסדר רק לאחר יציאת בעלה מבית הסוהר. אולם יהיו נסיבותיה הקשות של הנתבעת אשר יהיו, טענות אלה מן הראוי כי יועלו במסגרת ההוצאה לפועל והם אינם מהווים הגנה בפני התביעה.

8. בנוסף אישרה הנתבעת כי היא ובעלה ראו את הדירה. סתירה נוספת אשר נמצאו בדבריה כאשר בתחילה העידה כי לפני שרכשו את הדירה נשוא התביעה היא לא ראתה נכסים נוספים באמצעות התובע או אז הציג בפניה התובע הזמנת הסכם תיווך נוסף, המתייחס לתשעה נכסים עליו חתומה הנתבעת ועל כן ולאור סתירה זו אינני נותן אמון בעדותה.

9. בשים לב לכך אני מקבל את התביעה ומחייב את הנתבעים ביחד ולחוד לשלם לתובע סך של 7,984 ש"ח בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום 29.11.11 ועד התשלום המלא בפועל.

10. בנוסף ישאו הנתבעים ביחד ולחוד בהוצאות התובע בסך של 500 ₪.

המזכירות תמציא העתק מפסק הדין לצדדים בדואר רשום.

ניתן היום, ו' ניסן תשע"ג, 17 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אברהם לבקוביץ
נתבע: לימור פרנגי
שופט :
עורכי דין: