ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נופר פלד נגד דניאל דאויל :

בפני כבוד הרשם בכיר נועם רף

תובעים

1.נופר פלד
2.אוהד לוי

נגד

נתבעים

1. דניאל דאויל

2. הראל חברה לביטוח

פסק דין

1. עסקינן בתאונת דרכים מיום 11.3.12 בדרך מנחם בגין בכפ"ס.

2. על פי הנטען בכתב התביעה עצר התובע עם רכבו עקב עומס תנועה כאשר לפתע חש חבטה ברכבו מאחור.

3. על פי הנטען בכתב ההגנה, התובע בלם את רכבו בצורה פתאומית. כאשר הנתבע שנסע מאחוריו במהירות אפסית "נשק" לרכבו של התובע. לטענת הנתבע 1 בכתב הגנתו, הנזקים שנגרמו לתובע לא נגרמו באירוע נשוא התאונה.

4. לאחר ששמעתי טענות הצדדים, עיינתי בראיותיהם והתרשמתי מעדותם הגעתי למסקנה לפיה דין התביעה להתקבל בחלקה וזאת מהטעמים הבאים:

א. אין מחלוקת בין הצדדים לכך שהנתבע פגע עם רכבו מסוג אמבולנס ברכבו של התובע פגיעה של "קדימה לאחור".

ב. התובע צירף לכתב תביעתו חוו"ד מטעמו , כאשר תאריך הבדיקה של השמאי מטעמו מיום התאונה.

ג. איני מקבל את טענתם של הנתבעים לכך שהתובע בלם את רכבו בפתאומיות. טענה זו לא הוכחה על ידם. בהתאם לעדותו של התובע מדובר היה בכביש עמוס כאשר התנועה נסעה לסירוגין עד למהירות של 20 קמ"ש.

ד. איני סבור שיש ליתן משקל לסוגיה באם התובע היה בעצירה מוחלטת או בנסיעה איטית (כאשר בכתב ההגנה טען שהיה בעצירה ואילו בעדותו העיד שהיה בנסיעה של 20 קמ"ש). אין נפקא מינה באם היה התובע בנסיעה או בעצירה, כאשר הנתבע פגע ברכבו מאחור.

ה. טענת הנתבעים לכך שהנזקים הנטענים בתביעתו של התובע אינם קשורים לתאונה לא הוכחה על ידם. כמו כן, מאחר ועסקינן בתביעה אשר עניינה פיצוי בגין נזקים עקיפים של תשלום השתתפות עצמית, השתתפות עצמית לירידת ערך וכינון פוליסה, אזי איני רואה כל צורך לדון בשאלה באם היה מקום להחליף חלקים ברכב של התובע לחלקים מקוריים או לחלקים תואמים או משומשים. בכל מקרה, נזקיו של התובע עלו על גובה ההשתתפות העצמית.

ו. בכל הנוגע לפיצוי נטען בגין השתתפות עצמית לירידת ערך, מקובלת עליי טענתם של הנתבעים לכך שהשמאי מטעמם של התובע ים לא בדק הרכב לאחר התיקון וזאת בניגו ד להמלצות של דו"ח ועדת ששון, כאשר בנסיבות אלו אין באפשרותו של השמאי מטעמם של התובע ים בכדי להעריך באם נגרמה לאחר התיקון של הרכב ירידת ערך אם לאו. בנסיבות אלו, ובהתחשב בזאת שסך ירידת הערך הוערך על ידי השמאי בס ך של 991 ₪ , כאשר ההשתתפות העצמית עומדת על סך של 741 ₪, הנני מחייב הנתבעים אך בפיצוי חלקי ברכיב נזק זה והנני מעמידו על דרך האומדנא על סך של 350 ₪.

5. לסיכומו של דבר, הנני מקבל את תביעתם של התובע ים באופן חלקי ומחייב את הנתבעים, ביחד ולחוד, לשלם לתובעים סך של 2,038 ₪. הסכום יישא הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום הגשת כתב התביעה ועד ליום התשלום המלא בפועל.

6. כמו כן, הנני מחייב את הנתבעים, ביחד ולחוד, בהוצאות התובעים בסך של 400 ₪. הסכום ישולם תוך 30 יום מהיום. במידה והסכום לא ישולם במועד הנקוב לעיל, יישא הסכום הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום מתן פסק הדין ועד ליום התשלום המלא בפועל.

7. הנני מיידע את הצדדים בדבר זכותם להגיש בקשת רשות ערעור לביהמ"ש המחוזי מרכז-לוד וזאת תוך 15 יום.

המזכירות תשלח פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ד' ניסן , 15 מרץ 2013 , בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נופר פלד
נתבע: דניאל דאויל
שופט :
עורכי דין: