ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיכאל זהר נגד דן רכב ותחבורה ד.ר.ת שירותי תיירות בע"מ :

בפני כבוד הרשם בכיר אדי לכנר

תובעים

מיכאל זהר

נגד

נתבעת

דן רכב ותחבורה ד.ר.ת שירותי תיירות בע"מ

פסק דין

התובעים הזמינו אצל הנתבעת רכב שכור לטיול לנורבגיה .
לטענתם כאשר הגיע לקבל את הרכב , הרכב היה עם צמיגים שחוקים ועם תקר בגלגל ולכן הסתפקו ברכב אחר ללא ספסל , דבר שאילץ אותם לנסוע באי נוחות.
כמו כן טוענים התובעים כי חויבו בסך 2036 ₪ בגין שריטה שלא יכלו להבחין בה מאחר והרכב היה מלוכלך וכל פניותיהם אל הנתבעת לברר על החיוב לא נענו.

הנתבעת טוענת כי התובעים קיבלו רכב חדש והם הסכימו לנסוע ברכב ללא ספסל והחיוב הינו בגין ביטול השתתפות עצמית . כמו כן טוענת כי לא השיבה לפניות התובעים עקב שידרוג מערכת המחשב

יצוין כי התובעים רכשו בארץ פוליסת החזר השתתפות עצמית.

מאחר והתובעים לא צירפו כל אסמכתא לטענתם כי הרכב שהועמד לרשותם הינו עם צמיגים שחוקים ומאחר והם נתנו את הסכמתם לנסוע ברכב ללא ספסל אני דוחה את כל ראשי הנזק הנתבעים בקשר למסירת הרכב.

הטענה היחידה שלדעתי יש לקבלה היא טענתם לעניין החיוב בגין ביטול השתתפות העצמית והעדר תשובות מטעם הנתבעת כאשר התובעים פנו אליה לברר את מהות החיוב.

הנתבעת טוענת כי הם חתמו על מסמך בנורבגית מול הספק המקומי ומכאן החיוב. אני מאמין לגרסת הנתבעים שלא ידעו על מה הם חותמים ולתומם חתמו מאחר והבינו שזה חלק מן ההליך של השכרת הרכב.

לתובעים היה ביטוח של החזר השתתפות עצמית לפיכך לא היה כל הגיון שיחתמו על טופס ביטול השתתפות עצמית.

לפיכך אני מחייב את הנתבעת להשיב לתובעים את הסך של 2,036 ₪ שחויבו ללא סיבה ובנוסף אני מחייב את הנתבעת לפצות את התובעים בגין אי היענות לפניותיהם בסכום ע"ס 1,000 ₪.

לסיכום אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעים סך של 3036 ₪ בתוך 30 יום .

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ד' ניסן תשע"ג, 15 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מיכאל זהר
נתבע: דן רכב ותחבורה ד.ר.ת שירותי תיירות בע"מ
שופט :
עורכי דין: