ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רון סינגר נגד קרולין אלמוג :

בפני כבוד הרשם בכיר נועם רף

תובע

רון סינגר

נגד

נתבעים

1.קרולין אלמוג
2.הראל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. עסקינן בתאונת דרכים מיום 9.1.12 בצומת הרחובות הבנים ודרך רמתיים בהוד השרון.

2. על פי הנטען בכתב התביעה במועד התאונה לא עבדו הרמזורים בצומת. התובע פנה שמאלה כאשר נפגע מרכבה של הנתבעת מאחור. לטענת התובע כתוצאה מהפגיעה ניתק ונוצר רווח בפגוש האחורי של רכבו.

3. על פי הנטען בכתב ההגנה, הנתבעת 1 נסעה באיטיות אחרי רכבו של התובע. לפתע יצא התובע מרכבו וטען שהנתבעת 1 פגעה ברכבו. הנתבעת 1 טוענת שלא פגעה ברכבו ולא היה כל מגע בין הרכבים, כאשר התובע מנסה להיפרע בגין נזקים ישנים ברכבו.

4. לאחר ששמעתי טענות הצדדים, עיינתי בראיותיהם והתרשמתי מעדותם הגעתי למסקנה לפיה דין התביעה להידחות וזאת מהטעמים הבאים:

א. לפניי 2 גרסאות שקולות סותרות כאשר מחד טוען התובע שהנתבעת 1 פגעה ברכבו מאחור ואילו מאידך הנתבעת 1 טוענת שלא היה כל מגע בין הרכבים וכי התובע מנסה להטיל עליה את נזקיו, כאשר מדובר ברכב מודל 98'.

ב. הלכה היא שמקום בו רמת הוודאות של שתי גרסאות שמעלים התובע והנתבע הינן שקולות, יפעל הספק לחובת התובע (ר' לדוג' ע"א 2781/93 דעקה נ' בית חולים כרמל (פוסם בנבו)).

ג. יתירה מכך, מעיון בתמונות שהציג התובע (ת/2) ניתן לראות פגיעה בצידו השמאלי אחורי ב פגוש האחורי ברכבו. התובע העיד והציג בפני בית המשפט גרסה לפיה הנתבעת פגעה בפגוש האחורי של רכבו ולא הציג בשום דרך וצורה בפני ביהמ"ש מקרה שבו הפגיעה ברכבו הייתה בצידו השמאלי של הפגוש האחורי לכיוון הגלגל.

ד. זאת ועוד, מעיון בתמונות שהציגה הנתבעת (נ/2) ניתן לחזות בפגיעה שממשיכה מפינתו השמאלית של הפגוש האחורי ברכבו לאורך הכנף ולעבר הדלת האחורית, פגיעה שאינה קשורה לתאונה דנא. נזק זה מחזק ותומך בגרסתה של הנתבעת 1 לכך שהיא לא פגעה ברכבו של התובע ואכן מדובר ברכב ישן שסבל מנזקים ישנים שאינם קשורים אליה.

5. לסיכומו של דבר, לאור זאת שעסקינן בשתי גרסאות סותרות שקולות ואף יתירה מכך, לכך שאכן עסקינן ברכב ישן והתובע העיד שייתכן ונזקים לחלקו התחתון של הפגוש אינם קשורים לתאונה וכן לאור זאת שניתן לחזות בנזק בצידו השמאלי של הפגוש האחורי ברכבו לכל אורך הכנף ועד לדלת האחורית השמאלית, נזק שאינו קשור לתאונה, הנני דוחה את תביעתו של התובע ומחייבו בהוצאות הנתבעות בסך של 200 ₪ לכל נתבעת. הסכום ישולם תוך 30 יום מהיום. במידה והסכום לא ישולם במועד הנקוב לעיל, יישא הסכום הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום מתן פסק הדין ועד ליום התשלום המלא בפועל.

6. הנני מיידע את הצדדים בדבר זכותם להגיש בקשת רשות ערעור לביהמ"ש המחוזי מרכז-לוד וזאת תוך 15 יום.

המזכירות תשלח פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ד' ניסן תשע"ג, 15 מרץ 2013 , בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רון סינגר
נתבע: קרולין אלמוג
שופט :
עורכי דין: