ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גזאוי(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופטת מיכל ברנט

העותר
עיזת גזאוי (אסיר)

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר בעצמו
ב"כ המשיב – עו"ד שירלי צ'רניקר

פרוטוקול

העותר:
מתנגדים בשביל חופש, אני באתי למעצר חדש לכאן וביקשתי מהעו"ס שלי ואמרתי לה שצריך מחלקה טיפולית ואמרה לי שאין מקום, שאני אשפט נדבר. אחרי חודשיים נשפטתי ודיברתי איתה ואמרה לי שאין מקום בקבוצה הטיפולית ואחרי זה התחלתי לתפקד ולעבוד. מאז המעצר ועד היום אני מתפקד במטבח, משש בבוקר עד תשע בלילה. אני ביקשתי אחרי שנשפטתי טיפול גמילה ואמרו לי אין מקום אז זרמתי במטבח.

ב"כ המשיב:
היום הנושא בעייתי כי קבוצה טיפולית לגמילה מסמים ואלכוהול היא 9 חודשים בין שנה ונוכח יתרת המאסר שנותרה לו היום אין מקום לשלבו. בבדיקה מול העו"ס הוא סירב מספר פעמים להשתלב. ב-30/05/12 הוצע לעותר ללכת לטיפול ונותרה לו יתרה של שנה ו-4 חודשים.

העותר:
אני דיברתי איתה פעם אחת וזהו. נשארו לי 6 חודשים, עד שאני אגיע לטיפול צריך שנה. זה נכון שהציעו לי אז לצאת לטיפול לא רציתי. אני לא מבין למה יש בעיה. נשאר לי 4 חודשים ואין טעם לטיפול. צריך לעשות טיפול שנה, אני מעודכן.

החלטה
העותר מרצה מאסר של שנה ו-8 חודשים בגין עבירות סמים ומבקש לצאת לחופשות.
המשיב מתנגד להוצאתו של העותר לחופשות שכן היציאה לחופשה מותנית באישור אמ"ן/קמב"ס כפופה לתנאים מגבילים ומותנית באישור השתתפות במסגרת טיפולית.
על פי טענת המשיב, מדובר בעותר רצידיביסט עם רקע קשה של התמכרות לסמים אשר הוצע לו בחודש מאי 2012 לעבור למחלקה טיפולית אלא שהוא סירב בתוקף.
מאחר ויתרת המאסר של העותר קצרה והוא אמור להשתחרר תוך מספר חודשים מועט, וההליך הטיפולי אורך כשנה לא ניתן כיום לשלבו בהליך הטיפולי.
משכך, ובהעדר טיפול, לא ניתן להוציא את העותר לחופשות.
יש לזכור כי חופשה הינה פריבילגיה שניתנת לאסיר וביהמ"ש אינו נכנס בנעליה של הרשות המנהלית אלא אם החלטת הרשות המנהלית הינה בלתי סבירה.
לא מצאתי כי החלטת הרשות המנהלית הינה בלתי סבירה ולפיכך הנני דוחה את העתירה.

<#
ניתנה והודעה היום א' ניסן תשע"ג, 12/03/2013 במעמד הנוכחים.

מיכל ברנט, שופטת


מעורבים
תובע: גזאוי(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: