ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין NEWAY נגד הדסים א.ד. אגם ניהול ושירותים בע"מ :

לפני: הנשיאה ורד שפר

התובעים:

  1. Neway Yossef
  2. Tehlai Robeal
  3. Feshatin Tesfu

ע"י ב"כ: עו"ד אפרת מור מילמן

-
הנתבעות:
1 הדסים א.ד. אגם ניהול ושירותים בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד י. פורת
2. זט ניהול בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד א. אבנת

החלטה

1. עסקינן בשלוש תביעות ותביעה שכנגד אשר הוגשו בבית דין זה אשר לו מוקנית הסמכות המקומית לדון בהן נוכח מקום ביצוע העבודה מושא התובענות.
שלושת התובעים, עובדים זרים, עבדו בשירות הנתבעת 2, ומטעמה הושמו בבית אבות שמופעל ע"י הנתבעת מס' 1.

2. התביעות החלו להתברר בפני כבוד השופט שוורץ, ובמעמד הדיון המוקדם ביקשו באי כוח הצדדים בהסכמה להעביר את הדיון בתביעה לבית הדין האזורי בתל אביב, משלטענת כולם מירב הזיקות הרלבנטיות נוגעות לבית הדין האמור –
שלושת התובעים מתגוררים כיום בעיר תל-אביב; מרבית הצדדים והעדים שידרשו להליך מתגוררים או פועלים באזור סמכותו של בית הדין האזורי בתל-אביב; מקום עבודתם ומגוריהם של כל עורכי הדין הוא בעיר תל-אביב; שלשת התביעות מצויות בשלב מקדמי.
באי כוח הצדדים טענו שנוכח האמור לעיל, המשך ניהול ההליכים בבית הדין בנצרת מכביד על התובעים ומעמיס עליהם יתר הוצאות.

3. לאחר שכבוד השופט שוורץ הורה על העברת הבקשה לכבוד נשיאת בית הדין הארצי, הוחזר הדיון בה אליו כדי שיביע עמדתו באשר להעברת הדיון המבוקשת.
בהחלטתו מיום 12/03/13 הבהיר כבוד השופט שוורץ כי נוכח נימוקי הצדדים, והעובדה שהדיון בתביעות מצוי בשלבים המקדמיים, סבור הוא כי קיימת הצדקה להעברת הדיון כמבוקש, והוא מסכים לה.

4. בנסיבות אלה, ולאור הנימוקים כבדי המשקל בהם מעוגנת הבקשה המוסכמת על כל הצדדים ומטרתה למנוע טרחה והוצאות לכל הנוגעים בדבר לרבות לתובעים עצמם, ובהינתן הסכמת כבוד השופט שוורץ, הרי שנוכח כללי העברת מקום הדיון הקבועים בסעיף 78 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], אשר חל בבית הדין לעבודה מכוח סעיף 39 לחוק בית הדין לעבודה, תשכ"ט-1969, הנני מורה על העברת הדיון בבקשה לכבוד נשיאת בית הדין הארצי לעבודה השופטת נילי ארד.

המזכירות תעביר התיק.

ניתנה היום, ד' ניסן תשע"ג, (15 מרץ 2013), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: NEWAY
נתבע: הדסים א.ד. אגם ניהול ושירותים בע"מ
שופט :
עורכי דין: