ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד חג'יר(עציר) :

7160-01-13

בפני כבוד השופטת דלית שרון-גרין
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
נסים חג'יר (עציר)


נוכחים:
מטעם המאשימה: עו"ד ויאהם עיילבוני
הנאשם: הובא
מטעם הנאשם: עו"ד מוסטפא אבו אחמד

פרוטוקול

ב"כ הצדדים: מבקשים לכבד את ההסדר. טרם ניתנה החלטה על ידי הממונה על עבודות השירות על אף כי הנאשם זומן כבר ביום 18.2.13 לפני הממונה והסביר לו תוכן ההסכמה ואף מסר לו העתק מפרוטוקול הדיון בתיק זה לפיו צוין הסדר הטיעון. מבקשים שבית המשפט ישתמש בסמכותו ויפקיע את ימי עבודות השירות שנשארו.

ב"כ המאשימה: מגישה גיליון הרשעות קודמות. לעניין הקנס מבקשת שיוטל על הנאשם קנס מרתיע. גיליון ה"ק מתקבל ומסומן ת/1. מגישה את מסמכי המאסר על תנאי להפעלה. מוגש ומסומן ת/2. מגישה גם את מסמכי הפסילה על תנאי להפעלה. מוגש ומסומן ת/3.

ב"כ הנאשם: אבקש לכבד את הסדר הטיעון שהינו סביר בנסיבות. ההסדר כולל 7 חודשי מאסר בפועל. הנאשם מעולם לא ישב במעצר ולא בבית סוהר. העונש הוא כבד מבחינתו. אבקש שבית המשפט לא יחמיר עם הנאשם ולא יטיל עליו עונש נוסף של קנס. הנאשם יצטרך לחיות במעצר תקופה ממושכת. מצבם הכלכלי בבית הוא קשה ביותר לאור העובדה כי אחיו מאושפז מזה כמה ימים במצב אנוש. האבא הוא המפרנס היחיד, הבנתי שהוא גם היום לא עובד עקב מחלת בנו. אבקש להתחשב ולהסתפק בענישה צופה פני עתיד בנוסף למאסר בפועל שסוכם עליו.

הנאשם: זו הפעם הראשונה שאני נכנס לכלא. פעם ראשונה שאני יודע מה זה כלא באמת. מי שבפנים יודע מה קורה בפנים. אם הייתי רק חושב פעם אחת לעשות טעות ולספור את הימים שישבתי בכלא זה מספיק בשבילי. להיות רחוק מהבית, זה משהו שלעולם לא אשכח. אני לא בן אדם שעשיתי משהו. טעיתי נכון, אני מודה. אני לא אחזור על זה. אני מבקש מבית המשפט שירחם עלי.


גזר דין

הנאשם הורשע עפ"י הודאתו בעבירות של נהיגה בזמן פסילה, ללא רישיון נהיגה תקף וללא פוליסת ביטוח תקפה.

הנאשם ביצע עבירות אלה שעה שתלויים ועומדים נגדו עונש מאסר ועונש פסילה על תנאי.

העבירות כשלעצמן הינן חמורות, ועל פי נסיבותיהן הן חמורות שבעתיים, וכך גם בהתחשב בגיליון הרשעותיו הקודמות.

ב"כ הצדדים הציגו הסדר שנראה לי סביר בנסיבות העניין ועל כן, אכבדו.

בהתחשב בחומרת המעשה, בנסיבותיו, במידת אשמו של הנאשם, בערך החברתי שנפגע, במידת הפגיעה בו ובמדיניות הענישה הנוהגת, מתחם העונש ההולם למעשה העבירה שביצע הנאשם הינו:
קנס שינוע בין 500 ₪ לבין 2,500 ₪.

לאחר ששקלתי את נסיבות המקרה ואת טיעוני הצדדים אני מטילה בזה על הנאשם את העונשים הבאים:

אני גוזרת על הנאשם מאסר בפועל לתקופה של 7 חודשים החל מיום מעצרו 20.1.13.

אני מפסיקה את עבודות השירות שהוטלו על הנאשם בתיק 2036-03-10. הנאשם ירצה את התקופה שנותרה לריצוי בדרך של מאסר מאחורי סורג ובריח. המאסר ירוצה בחופף למאסר שהוטל בגין תיק זה.

נגד הנאשם עומד ותלוי עונש מאסר לתקופה של 7 חודשים וזאת על תנאי למשך שנתיים כפי שהושת עליו בבית משפט השלום בנצרת ביום 21.3.12 בתיק 2036-03-10. אני מפעילה תנאי זה בחופף למאסר שהוטל בגין תיק זה.

אני גוזרת על הנאשם 7 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים והתנאי הוא שלא יעבור עבירה של נהיגת רכב בזמן פסילה לפי סעיף 67 לפקודת התעבורה או נהיגת רכב ללא רשיון נהיגה תקף לפי סעיף 10 (א) לפקודת התעבורה .

אני פוסלת את הנאשם מלקבל או מלהחזיק רשיון נהיגה בפועל לתקופה של 11 חודשים. הפקדת רשיון הנהיגה תיעשה עד ליום 7.3.13 שעה 12:00 במזכירות בית משפט השלום בנצרת.

נגד הנאשם עומד ותלוי עונש פסילה לתקופה של 6 חודשים וזאת על תנאי למשך שנתיים כפי שהושת עליו בבית משפט השלום בנצרת ביום 21.3.12 בתיק 2036-03-10. אני מורה על הפעלת פסילה זו בחופף לפסילה שהוטלה בגין תיק זה.

נגד הנאשם עומד ותלוי עונש פסילה לתקופה של 3 חודשים וזאת על תנאי למשך 3 שנים כפי שהושת עליו בבית משפט השלום בחיפה ביום 13.6.12 בתיק 6131-12-10. אני מפעילה פסילה זו בחופף לפסילה שהוטלה בגין תיק זה.

אני פוסלת את הנאשם מלקבל או מלהחזיק רשיון נהיגה על תנאי לתקופה של 6 חודשים למשך 3 שנים.

אני דנה את הנאשם לתשלום קנס בסך -. 600 ₪ או 6 ימי מאסר שישא בנוסף לכל מאסר אחר שהוטל עליו.
הקנס ישולם ב-3 תשלומים שווים ורצופים החל מיום 15. 04.13 ואילך. איחור בתשלום אחד יעמיד את הקרן לפירעון מידי.

הודע על זכות ערעור בבית משפט המחוזי בנצרת תוך 45 יום מיום הודעת גזר הדין.

ניתנה והודעה היום ט"ז אדר תשע"ג, 26/02/2013 במעמד הנוכחים.

דלית שרון-גרין, שופטת
עריכת המסמך: אפרת גור
הוקלד על ידי אפרת גור


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: חג'יר(עציר)
שופט :
עורכי דין: