ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ירון אנג'ל :

בש"פ 10597/06

המבקשת:
מדינת ישראל

נ ג ד

המשיב:
ירון אנג'ל

בקשה להארכת מעצר

תאריך הישיבה: י"ד בטבת התשס"ז (4.1.07)

בשם המבקשת: עו"ד בת עמי ברוט

בשם המשיב: עו"ד ר' דרחי

בבית המשפט העליון

החלטה

1. המשיב עומד לדין בבית המשפט המחוזי בתל-אביב באשמת רצח ונשיאת נשק. הבקשה שבפניי הינה בקשה שלישית להארכת מעצרו מעבר לתשעה חודשים. בהחלטה שניתנה לעניין הבקשה הראשונה הוארך מעצרו של המשיב על ידי חברי השופט רובינשטיין ב-45 ימים (בש"פ 6410/06 מיום 21.8.06). לאחר מכן ניתנה הארכה של 90 ימים על ידי חברתי השופטת ארבל (בש"פ 7687/06 מיום 4.10.06).

2. כתב האישום שהוגש נגד המשיב כולל שני אישומים, כאשר החמור שבהם הוא הראשון. על פי המתואר שם, המשיב ואדם נוסף ביצעו רצח ברחובה של עיר כאשר הם רכובים על קטנוע תוך ירי לעברו של אדם מסוים. באישום השני מדובר על נשיאת נשק וזיוף ונהיגת רכב ללא רישיון. יצוין לגבי המשיב, כי לחובתו עבר פלילי בעבירות מסוגים שונים.

3. מתברר, כי עד היום טרם החלה שמיעת הראיות במשפטו של המשיב. מדובר בסיבות שונות, חלקן קשורות בתביעה, חלקן בהגנה וחלקן בבית המשפט. אי אפשר לייחס לגורם אחד את האחריות לכך שעד היום טרם החלה פרשת הראיות. איני רואה צורך להידרש לסיבות השונות. מכל מקום, בעקבות שינוי ההרכב בבית המשפט המחוזי נקבעו חמש ישיבות הוכחות בחודשים אפריל ומאי הקרובים. שוב אנו נתקלים במקרה בו חל עיכוב מעבר למידה בשמיעת הראיות במשפטו של עצור עד תום ההליכים. למרבה הצער, טרם ניתנה תשובה לבעייתיות זו. בנסיבות העניין איני רואה מנוס אלא להאריך את המעצר, אף שער אני לכך שלא תיערך ולו ישיבה אחת לשמיעת הראיות בתקופת ההארכה. לטעמי הדבר מתחייב לאור הנסיבות של הרצח שמעורב בו המשיב, לפי הנטען.

כפי שנאמר בקיצור, מדובר ברצח שניתן לכנותו כחיסול. עובדה זו מצביעה על מסוכנות ברמה גבוהה ביותר שאינה מותירה אפשרות אחרת אלא הארכת המעצר.

4. הנני נעתר לבקשה ומורה על הארכת המעצר ב-80 ימים, החל מתום ההארכה של 10 ימים עליה הוריתי בהחלטתי מיום 27.12.06.

ניתנה היום, י"ד בטבת התשס"ז (4.1.2007).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ירון אנג'ל
שופט :
עורכי דין: