ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרינה קוליסני נגד סמארט! המרכז הארצי להשכלה וקריירה בע"מ :

בפני כבוד הרשמת הבכירה גילה ספרא - ברנע

תובעת

מרינה קוליסני

נגד

נתבעת
סמארט! המרכז הארצי להשכלה וקריירה בע"מ

החלטה

לאחר שעיינתי במסמכים, שהגישה התובעת, עולה בבירור כי חברת האשראי קיבלה את הודעת התובעת מיום 31/7/12 – "טופס הצהרת לקוח – כשל תמורה ". לאחר שהתובעת פנתה לנתבעת ביום 14/11/12 אישרה הנתבעת במכתב מיום 21/11/12 כי תזכה את הלקוחה (כל המסמכים צורפו לכתב התביעה). פניה מטעם הנתבעת נמסרה לחברת האשראי (מוצג נ/1, הוגש בדיון).

בינתיים פרעה הנתבעת שלושה תשלומים בסך 668.50 ש"ח כל אחד, כלומר הסך 2,005.50 ₪. הסכום 1,337 ₪ לא נפרע מחשבונה של התובעת, ומופיע כ"עסקה בבירור" בחודשים אוגוסט 2012 עד ינואר 2013. בחשבון, שנשלח לתובעת ביום 2/2/13 נרשם "סיום בירור לטובת הלקוח". מכאן עולה כי התובעת לא תחוייב בסכום 1,337 ₪.

למרות שהבירור הסתיים לטובת הלקוח, כדברי חב' לאומי קארד, הרי שעד היום לא זוכה חשבונה בסכום שנגבה ממנה במשך שלושת החודשים עד לביטול העסקה.

לא ניתן לדעת מה שלחה הנתבעת לחב' האשראי, מאחר והפניה נשוא נ/1, לא צורפה.

על מנת לתת פסק דין סופי, אני נותנת לנתבעת הזדמנות לדאוג לקבלת ההחזר מחב' לאומי קארד לתובעת, תוך חיוב חשב ונה של הנתבעת אצל לאומי קארד, תוך 20 יום (פגרת פסח נכללת), ולהגיש לי את העתק הפנייה שנשלחה לחב' לאומי קארד לפי המסמך נ/1, אחרת אתן פסק דין לפי החומר שבפניי.

הנתבעת תשלח את הפרוטוקול ואת החלטתי לחב' לאומי קארד, שכן אפשר שאמצא מקום לצרף אותה כנתבעת בתיק, אם יוכח כי נעשתה אליה פניה להחזר הסכומים שנפרעו לתובעת, והיא לא עשתה כן תוך זמן סביר.

בשל זה אני אני נמנעת מחיוב הנתבעת להשיב את הסכום, מפאת החשש שבמקביל תזכה לאומי קארד את חשבון המבקשת, וכך תזכה לסעד כפול.

המזכירות תשלח את ההחלטה לצדדים, ותעלה את התיק לעיוני לא יאוחר מיום 8/4/13.

ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מרינה קוליסני
נתבע: סמארט! המרכז הארצי להשכלה וקריירה בע"מ
שופט :
עורכי דין: