ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פזגז ירושלים והנגב בע"מ נגד שריה עושרי :


בפני כבוד הרשמת בכירה סיגל אלבו

מבקש

שריה עושרי

נגד

משיבה

פזגז ירושלים והנגב בע"מ

החלטה

בפני בקשה למחיקת תביעה על סכום קצוב הגישה המשיבה כנגד המבקש.

1. המשיבה הגישה כנגד המבקש תביעה לתשלום חוב בגין שירותי גז אשר סיפקה למבקש בדירה ברח' שמאי 12/17 בירושלים.

2. בתצהיר התומך בבקשה טוען המבקש, כי מכתב ההתראה מיום 26.12.12 לא הומצא לידיו וכי רק ביום 4.2.13 הומצאה לידיו האזהרה בצירוף כתב התביעה בכתובת מגוריו בעיר ערד. המבקש טוען כי המשיבה שלחה את מכתב ההתראה לכתובת בה נתנה את שירותי הגז מבלי לבדוק האם המבקש מתגורר בה, ועל כן מכתב ההתראה לא הומצא לידי המבקש אלא נמסר חזרה לשולח. חרף זאת, לא טרחה המשיבה להמציא למבקש את מכתב ההתראה לכתובתו הרשומה במשרד הפנים והגישה את התביעה.

3. המבקש טוען כי אילו היה מקבל את מכתב ההתראה היה ממהר להסדיר את תשלום החוב למשיבה. בהעדר משלוח מכתב התראה, דין התביעה להימחק. עוד טוען המבקש, כי הואיל וצירף לבקשתו המחאה על מלוא סכום החוב הנקוב בתביעה, הרי שמן הראוי לקבל את בקשתו. אשר ליתרת התשלומים בעקבות פתיחת תיק ההוצאה לפועל , הרי שהמשיב אינו חב בהם משום שלא קיבל את מכתב ההתראה.

4. המשיבה מתנגדת לבקשה. המשיבה טוענת כי כל רצונו של המבקש הוא להתחמק מתשלום ההוצאות המשפטיות, אשר נאלצה התובעת להוציא עקב אי תשלום החוב וכי למבקש אין הגנה אפשרית בפי התביעה, שכן הוא מודה כי הוא בעל הדירה בו הותקן מונה הגז.

5. בתשובה טוען המבקש, כי אין בתגובת המשיבה התייחסות לטענת המבקש על העדר משלוח התראה כדין ומשכך יש למחוק את התביעה.

6. דין הבקשה להתקבל. אכן מהמסמכים שהוצגו בפני עולה כי מכתב ההתראה לא התקבל על ידי המבקש. מכתב ההתראה נשלח לכתובת בה סופק הגז ולא לכתובתו הרשומה של המבקש במשרד הפנים והוחזר לידי המשיבה. המשיבה אף לא טענה דבר בתגובתה לעניין זה.
בנסיבות העניין, אין די במשלוח מכתב ההתראה לכתובת בה סופק הגז, כתובת אשר המבקש אינו מתגורר בה, כדי לצאת ידי חובת משלוח ההתראה.

7. כידוע, דרישת משלוח ההתראה היא מהותית ולא פרוצדורלית שכן מטרתה להעמיד את הנתבע על ההליכים שננקטו נגדו ולאפשר לו במידת הצורף לצמצם את נזקיו בטרם ייפתחו נגדו הליכים משפטיים. משלוח התראה לכתובת לא רלבנטית של הנתבע חסר נפקות הוא ואף פוגם בהגשת התביעה , ומשכך דינה להימחק (ראו: בש"א (ת"א 212218/09 אדלר רון נ' פרטנר (פורסם בנבו)) .

8. לאור האמור, משלא נשלח מכתב ההתראה לכתובתו של המבקש הרשומה במשרד הפנים ומשמכתב ההתראה לא התקבל על ידי המבקש , הרי שאני מורה על מחיקת התביעה, מה גם שהמבקש שילם למשיבה את סכום קרן החוב במקביל להגשת הבקשה.
יחד עם זאת, בהתחשב בכך שהמבקש הודה בקיומו של חוב למשיבה, הרי שאיני מוצאת מקום לחייב את המשיבה בהוצאות הבקשה.

ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג , 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: פזגז ירושלים והנגב בע"מ
נתבע: שריה עושרי
שופט :
עורכי דין: