ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מנורה חברה לביטוח בע"מ נגד הכשרת הישוב ביטוחים בע"מ :

בפני כבוד השופטת חנה קלוגמן

תובעים

מנורה חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעים

הכשרת הישוב ביטוחים בע"מ

פסק דין

התביעה שבפניי עניינה תאונת דרכים שאירעה ביום 30.8.09 בין שתי משאיות בכביש טייבה טירה.

הצדדים:
התובעת הינה חברת הביטוח שביטחה את המשאית מסוג מאן (להלן: "המשאית").
והנתבעת הינה חברת הביטוח שביטחה את המשאית השנייה (להלן: "המשאית השנייה") שהייתה מעורבת בתאונה.

תמצית טענות הצדדים:
תמצית טענות התובעת:
מטעם התובעת העיד נהג המשאית מר אורן ג'קי אשר תיאר את התאונה כדלקמן: נסעתי בכביש בין שני נתיבים שנפתח לנתיב שלישי ימינה, תוך כדי נסיעה בנתיב השמאלי לצורך עקיפה נסעה משאית תנובה, היו משאית ורכב פרטי לפני, כשנפתח הנתיב קצת אחרי נתיב לימינה, רכב פרטי בלם וסטה ופנה ימינה והמשאית גם כן לחצה ברקס חזק וברחה עם ההגה שמאלה אני בלמתי עם סטיה קלה ימינה יש שוליים בטון, נכנסתי בה עם המשאית בפניה ימנית שלי בפינה שמאלית שלו" (פרוטוקול עמוד 1 שורות17-21).

תמצית טענות הנתבעת:
מטעם הנתבעת העיד נהג המשאית השנייה שהייתה מעורבת בתאונה. לטענת הנתבעת התאונה אירעה כאשר "נהג הנתבעים עצר את רכבו בזהירות לפני רמזור, כאשר לפתע, בעודו עומד פגע בו רכב התובע בחוזקה מאחור" (סעיף 6.2. לכתב ההגנה ההדגשה במקור). בדיון העיד הנהג מר נאצר סמארה שהאט לפני הרמזור כאשר אירעה התאונה (עמוד 5 לפרוטוקול שורה 19), דהיינו הוא לא היה בעצירה מלאה כפי שצוין בכתב ההגנה בהדגשה. למשאית הנתבעת לא נגרם כל נזק ולכן גם לא נשלח דיווח לחברת הביטוח.

דיון והכרעה:
לאחר ששמעתי את שני הנהגים שהעידו בפניי עדיין נשאר הנסתר רב על הגלוי שכן כל אחד מהם נותן תיאור שונה לאירוע התאונה. בעוד נהג התובעת טען שהיה בעקיפה של רכב פרטי והמשאית השנייה, הרי שהנהג השני טען שהתאונה אירעה בעת שהמשאית הראשונה בקשה לסטות לנתיב שמשמאל והוא עצמו היה בנסיעה איטית לקראת רמזור. לא מצאתי אף כי קיימת זהות בין הגרסאות כמופיע בכתבי הטענות ובעדויות של הנהגים ממועדי הדיון. אף אחד מהצדדים לא זימן עד נוסף ואף ממיקום הנזקים לא ניתן היה לקבל תמונה מדויקת יותר של התאונה.

בנסיבות אלו לא מצאתי שהתובעת הרימה את נטל ההוכחות ומטעם זה אני דוחה את התביעה ללא צו להוצאות.

המזכירות תשלח העתק מפסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013 , בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מנורה חברה לביטוח בע"מ
נתבע: הכשרת הישוב ביטוחים בע"מ
שופט :
עורכי דין: