ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרקוס ממן נגד משה סרוסי :

בפני כבוד השופט ישעיהו טישלר

תובעים

1.מרקוס ממן
2.אילנה ממן

נגד

נתבע

משה סרוסי

פסק דין

ענין זה הוא המשכו הישיר של מה שנדון בתיק ת.ק 25903-07-10 בפני חברי, כבוד השופט ע. כהן.
כדי לקצר
, אומר, שגם בענין שנדון שם, היה מדובר בתביעה של התובע בגין פינת אוכל שרכש אצל הנתבע, ונמצאה לא תקינה. השופט כהן קבע, שהריהוט שסופק, לא ענה על התחייבויות הנתבע.
בחלק האופרטיבי של פסק הדין, נקבע כי הנתבע יאסוף את השולחן, יתקן אותו כך ,שצבעו יהא אחיד, ולא יהיו בו חורים או שריטות, וישיב אותו תקין לתובע תוך לא יותר מ- 14 יום לאחר האיסוף. כמו כן, הנתבע חויב לשלם לתובע סכום כולל עבור פיצויים והוצאות משפט בסך 500 ₪.
כפי שעולה מכתב התביעה, הנתבע לא מילא אחר פסק הדין. רק בחודש דצמבר 2012, בחלוף 7 חודשים ממתן פסק הדין, החל הנתבע לממש את החלק הכספי של פסק הדין. רק בחלוף שנה מאז ניתן פסק הדין, הנתבע לקח את השולחן נשוא התביעה, לצורך תיקונו.
על פי תמונות שהציגו לי התובעים היום, השולחן לא תוקן, ומכל מקום, ניכר בצילומים, שאכן השולחן "סובל" מליקויים של ממש.
הנתבע הציג אף הוא תמונות, שבהם נראה שולחן תקין לחלוטין. התמונות הוצגו לתובעים, ותגובתם הספונטנית היתה, שהשולחן שנראה בצילום, איננו השולחן שלהם ,אלא שולחן אחר כלשהו.
הנתבע טען, שהתובעים רכשו מוצר סטנדרטי והם מצפים לקבל בתמורה ששלמו עבור אותו מוצר, משהו שניתן לרכוש במחיר הרבה יותר גבוה בחנויות יוקרה. הנתבע גם היה מוכן לבטל את העסקה, ולהחזיר לתובעים את מה ששלמו עבור השולחן. התובעים מוכנים לפתרון של "ביטול החוזה ומה ששולם" אלא שטענתם היא, שבמציאות הכלכלית של היום, גם אם כספם יוחזר, לא יוכלו לרכוש בו מוצר מקביל אחר. התובעים גם לא היו מוכנים להתקשר עם הנתבע בהסכם חלופי לגבי שולחן אחר.

לאחר ששמעתי את הצדדים, אני סבור שאכן, במקרה זה, הפתרון היחיד הבא בחשבון הוא, ביטולו של ההסכם שבין הצדדים, והחזרת מה ששולם בצירוף הפרשי הצמדה וריבית. מ- 16.04.10 ועד יום התשלום בפועל. בנוסף, זהו אחד המקרים החריגים שבהם יש מקום לפסיקה משמעותית של פיצויים.

אני קובע, איפוא, כי הנתבע ישלם לתובעים בנוסף להחזרת מה ששלמו בצירוף הפרשי הצמדה וריבים, גם סכום של 3,000 ₪ כפיצוי על עגמת הנפש המתמשכת שנגרמה להם כתוצאה מהתנהלותו.

ניתן היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מרקוס ממן
נתבע: משה סרוסי
שופט :
עורכי דין: