ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ג'ורג' )אירג( ציוני נגד עיריית תל-אביב :


בפני כבוד השופטת יסכה רוטנברג

מבקש

ג'ורג' )אירג( ציוני

נגד

משיבה

עיריית תל-אביב

החלטה

ערעור על החלטת כבוד רשם ההוצל"פ מיום 13.03.13, בה נדחתה בקשתו של המבקש לביטול עיכוב יציאה מהארץ, על פי בקשת המבקש בלבד ובמעמד צד אחד.

הערעור הוגש לאחר שעות העבודה, וצורפה לו בקשה לקיום דיון דחוף, על ידי שופט תורן. לאור זאת, הובאה הבקשה לעיוני, בהיותי שופטת תורנית, מחוץ לשעות העבודה.

החלטת הרשם היא החלטת ביניים, ובהתאם להחלטה זו, על המשיבה להשיב לבקשה לביטול הגבלת עיכוב יציאה מהארץ, עד ליום 17.03.13. הרשם הנכבד דחה את הבקשה לביטול העיכוב על פי בקשת המבקש בלבד.

לטענת המבקש הוא אמור לעזוב את הארץ ביום 15.03.13, ומכאן הדחיפות בבקשה.

דין הבקשה להידחות. כאמור מדובר בהחלטת ביניים, אשר משמעותה כי אין מקום לביטול העיכוב מבלי לשמוע את עמדת המשיבה. עיינתי בנימוקי הרשם הנכבד, ואלו מקובלים עלי. לעניין זה די אם אציין כי המבקש, על פי דבריו שלו, ידע על העיכוב שהוצא נגדו עוד ביום 02.03.13, אך למרות זאת הבקשה לביטול העיכוב הוגשה רק ביום 13.03.13. הערעור על החלטת הרשם, הוגש גם הוא באחור (וזאת בהתחשב בנסיבות להן טוען המבקש), רק היום 14.03.13, לאחר שעות העבודה.

טענת המבקש כי אשתו כבר עזבה את הארץ, ומצבה הבריאותי מחייב כי ישהה לידה, אינו עולה בקנה אחד עם האמור בבקשה לפיו המבקש ואשתו סמוכים על שולחן ילדיהם.

מהנימוקים האמורים אין מקום להיעתר לבקשה לקיום דיון בערעור במעמד המבקש בלבד, והיא נדחית.

ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ג'ורג' )אירג( ציוני
נתבע: עיריית תל-אביב
שופט :
עורכי דין: