ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לוסיה אסייג נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט אלי אנושי
המבקשת
לוסיה אסייג

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

נוכחים:
המבקשת בעצמה
ב"כ המשיבה – עו"ד גינצבורג

פרוטוקול

המבקשת:
שמי לוסיה אסייג ואני הבעלים של ערן ביחד עם בעלי.
חוזרת על האמור בבקשה מדובר באמבולנס ואני מבקשת להשיב אותו. המשפט כנגד הנהג יתקיים והוא יבוא על עונשו. אמבולנס אינו מעשן גראס, לקחו את האמבולנס על חשבון העבודה ועל החולים וצריך לתקן את המעוות. כבר שבוע שלם האמבולנס מושבת. מדובר בניידת טיפול נמרץ.
אם הנהג ימצא אשם הוא לא יעבוד אצלי יותר ואני גם אתבע אותו כי זה השם שלי. כל נהג אמבולנס עובר ביקורת משטרתית ורק עם תעודת יושר הוא זכאי לנהוג. בכל ישיבת צוות הדברים נאמרים שהוא צריך לציית לחוק.
ב"כ המשיבה:
יש קשר לא עקיף בין הנהג לבין בעל הרכב. ברוב המקרים מדובר על ידיעה מסויימת לגבי הנהג, פה במקרה הזה מדובר על מקרה מיוחד של רכב שמשמש להצלה ורכב ביטחון. יחד עם זאת, צריך לקחת בשיקול שאדם שיושב מאחורי הגה של רכב כזה שבעתיים צריך להיזהר והמסוכנות של פעולתו שלו שתיווכח בהמשך במשפטו העיקרי כמובן מטילה אחריות גדולה מאד עליו ועל הסובבים אותו וגם דוגמא כמודל למשתמשי הדרך ודומיהם.
אנו משאירים לשיקול דעת בית המשפט את החזרת התפוס.
המבקש בעצם בא בשני כובעים, בכובע אחד הוא מאיר את הצורך שכולנו מבינים כולל משטרת ישראל לצורך הצלה וביטחון ומצד שני צריך לפעול על פי החוקים ולשמור על הזהירות והימנעות מסכנה. אין צורך להכביר מילים בעבירות הסמים שמסכנות חיי אדם.


החלטה

לפני בקשה להשבתו של רכב מסוג אמבולנס נט"ן, וזאת לאחר שנהג הרכב הואשם בעבירה של נהיגה תחת השפעת סם מכח סירוב למסור דגימת שתן.
לא נשמעו טענות כנגד הראיות לכאורה ולכן מקבל אני כי אלו קיימות. אציין כי המחוקק התיר לבית המשפט לקצר את משך ההשבתה וזאת מנסיבות אחרות שאינן קשורות לניסיון מניעת העבירה על ידי החברה תוך הבאה בחשבון את הקשר בין הנהג לבעל הרכב. אציין כי מדובר ברכב חברה. הנהג הינו עובד החברה ואולם, מבלי להקל ראש בחומרת העבירה החמורה ביותר – הרי אביא בחשבון כי מדובר ברכב טיפול נמרץ הנדרש לשם הצלת חיים. הרכב הושבת כבר כשבוע ימים. תקוותי כי המבקשת תלמד לקחה ממקרה זה, ועל כן, אני מורה על ביטול השבתת הרכב לאלתר.

ניתנה והודעה היום א' ניסן תשע"ג, 12/03/2013 במעמד הנוכחים.

אלי אנושי, שופט


מעורבים
תובע: לוסיה אסייג
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: