ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הכשרה חברה לביטוח בע"מ נגד אירית טל :


בפני כבוד הרשמת הבכירה גילה ספרא - ברנע

מבקשת

אירית טל

נגד

משיבה
הכשרה חברה לביטוח בע"מ ח.פ 557938115

פסק דין

לאור הודאת המשיבה כי התביעה הוגשה בטעות וכי המבקשת הגיעה להסדר בעניין אותו חוב בתביעה, שהוגשה לפני כן (תא"מ 24521-06-12) , אני מורה על דחיית התביעה, באין עילה.
תיק ההוצל"פ 02-XX112-12-3 ייסגר ע"י ב"כ המשיבה.

לדרישת ב"כ המבקשת לחיוב המשיבה בהוצאות, אני קובעת כי מצד אחד המבקשת לא הצהירה שלא קיבלה את מכתבי המשיבה, טרם הגשת התביעה לביצוע, דבר שהיה חוסך את פתיחת תיק ההוצל"פ, ואילו המשיבה לא נתנה למבקשת תשובה לפיה טענותיה מתקבלות, אלא רק כי הטענות ייבדקו וההליכים מעוכבים.

בנסיבות העניין, הרי שתיק ההוצל"פ נפתח שלא בצדק, אך לנתבעת תרומה לכך, בכך שלא השיבה למכתבי ההתראה. גם לאור קבלת מכתב ב"כ המשיבה מיום 12/2/13 במשרד בא כחה, לא היה עליה למהר ולהגיש התנגדות לביצוע תביעה. המבקשת גם לא מסרה לבית המשפט את כל העובדות בהצהרתה: "הזוכה נמנעה מלהשיב על מכתב זה מטוב ועד רע או בכלל. הזוכה לא נתנה כל התייחסות למכתב הנ"ל..." (סעיף 4 לתצהיר המבקשת). איני מקבלת את דברי ב"כ המבקשת כי הפקס לא התקבל, אין מדובר בכתב בי-דין ואין חובה לקבל אישור טלפוני למכתב בין עורכי דין, שנשלח בפקסימיליה והתקבל עליו אישור.

נראה כי הוצאות המשפט ושכ"ט עו"ד הפכו בתיק זה לעיקר, ואני קובעת כי הנזק, שנגרם לתובעת עקב פתיחת תיק ההוצל"פ בשל אי מתן תשובה מאת הנתבעת למכתבי ההתראה , שקול לנזק שנגרם לנתבעת עקב פתיחת התיק שלא בצדק, וקובעת כי כל צד יישא בהוצאותיו.

ניתן היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הכשרה חברה לביטוח בע"מ
נתבע: אירית טל
שופט :
עורכי דין: