ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד עמאר סעדי :

7077-12-12
בפני כבוד השופטת עדי במביליה – אינשטיין

המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
עמאר סעדי

נוכחים:
מטעם המאשימה: מר חג'אג'רה איברהים
הנאשם: בעצמו, ב"כ עו"ד מוסטפא אבו אחמד

פרוטוקול

ב"כ התביעה: מדובר בנהיגה בזמן פסילה מינהלית, הנאשם נפסל על ידי קצין משטרה למשך 30 יום, לא הפקיד את רישיונו במועד השימוע אלא למחרת. בחר לנהוג בזמן פסילה. מדובר בנהג שנוהג משנת 2009 ולחובתו 8 הר"ק, בהרשעה מס' 6 יש לו פסילה על תנאי של 4 חודשים למשך שנתיים שהיא ברת הפעלה. אבקש להטיל מאסר בפועל, מאסר על תנאי, פסילה בפועל, פסילה על תנאי וקנס. אבקש להפעיל את התנאי במצטבר. מציג הר"ק.

ב"כ הנאשם: הנאשם בחור צעיר, הודה מיד בחקירה הראשונה, מתנצל על האירוע, מביע חרטה, חסך זמנו של החוקר, הודה בפתח משפטו וחסך זמן שיפוטי יקר. פסיקה ענפה מדברת על הודאה וחרטה מיידית, בית המשפט מתבקש לקחת בחשבון את הודאתו המיידית של הנאשם, אבקש להתייחס לפסילה עצמה, מדובר בפסילת על ידי קצין משטרה, לא שאנו מפחיתים מהחומרה אבל הפסיקה מבחינה בין פסילה שיפוטית או פסילה מינהלית על ידי קצין כי הראשונה ניתנת לאחר הרשעה והשנייה על בסיס חשד בלבד, מדובר בבחור צעיר. אין לו הר"ק בפלילי, לגבי הרשעותיו בתעבורה אינן מן החמורות, מסוג ברירת משפט, אין לו הרשעות דומות בעבר. מדובר בבחור שעובד באילת לפרנסתו מזה 7 שנים, עוזר למשפחתו, שכן מדובר באם חד הורית, שהוא גר איתה ומפרנסה. אבקש להתחשב בכל הרכיבים ולהסתפק בפסילה קצרה וכן פסילה על תנאי. לגבי עונש מאסר בפועל, אבקש להסתפק בענישה צופה פני עתיד ובכך להשיג את המטרה. מרשי פסול עד תם הליכים מאותו יום של הגשת כתב האישום 30.12.12, בהסכמה וכי הוא נתון במעצר בית חלקי, הוא היה עצור שלושה ימים מיום 27.12.12 עד ליום 30.12.12. אבקש להפעיל את פסילה על תנאי בחופף.

הנאשם: אני מצהיר כי אין לי רישיון נהיגה תקף או שאיננו תקף כי הרישיון שלי הופקד במשטרת מגדל העמק בתיק אחר שעליו ניתן לי צו הפסילה שבכתב האישום.


גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בכך שבתאריך 27.12.12 סמוך לשעה 13.09 נהג ברכב, בנצרת, בניגוד לצו פסילה מינהלי שהוטל עליו על ידי קצין משטרה, ללא רישיון נהיגה תקף וללא פוליסת ביטוח בת תוקף.

אין לנאשם עבר פלילי.

הנאשם נוהג משנת 2009 ומאז צבר לחובתו 8 הרשעות תעבורה קודמות ואין לחובתו הרשעות מן הסוג דנן.

בעת ביצוע העבירות דנן, היתה תלויה ועומדת כנגד הנאשם פסילה מותנית למשך 4 חודשים.

הנאשם הודה בפתח משפטו ונטל אחריות על מעשיו.

הסנגור הביא בפניי את נסיבותיו האישיות של הנאשם ואתן להן משקל ראוי בעת גזירת הדין.

עוד אתחשב בעובדה שהנאשם שהה במעצר בגין תיק זה במשך שלושה ימים ומאז שוהה במעצר בית חלקי, כאשר זהו מעצרו הראשון.

בהתחשב בחומרת העבירות בהן הורשע הנאשם, בנסיבות ביצוען, במידת אשמו של הנאשם, בערך החברתי שנפגע, במידת הפגיעה בו ובמדיניות הענישה הנוהגת, מתחם העונש ההולם למעשה העבירה שביצע הנאשם הינו מאסר בפועל לתקופה שבין ללא מאסר לבין 6 חודשים, פסילה בפועל לתקופה שבין 3 חודשים לבין שנתיים וקנס שבין 500 ₪ לבין 2500 ₪.

בהתחשב בעברו של הנאשם, בהודאתו ובנסיבותיו האישיות, העונש הראוי נמצא במתחם שקבעתי לעיל והנני מטילה על הנאשם את העונשים הבאים:

1. אני מטילה על הנאשם מאסר לתקופה של 6 חודשים וזאת על תנאי למשך שלוש שנים שלא יעבור עבירה של נהיגה בזמן פסילה ו/או עבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה למעט פקיעת רישיון נהיגה עד שנה.

2. אני מטילה על הנאשם פסילה בפועל מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 6 חודשים.

3. הנני מורה על הפעלת עונש של פסילת רישיון הנהיגה למשך 4 חודשים כפי שנפסק על תנאי בבימ"ש לתעבורה בנצרת, ביום 11.6.12, בגין תיק משטרה: 14200704725, וזאת כשחציו יופעל בחופף וחציו במצטבר לעונש הפסילה שהוטל בתיק הנוכחי.

4. תקופת הפסילה הכוללת שהוטלה על הנאשם בתיק זה תחושב ממועד הפסילה עד לתם ההליכים, קרי: מיום 30.12.12 עד היום.
משטרת ישראל תעביר רישיונו של הנאשם לתיק בית המשפט לאלתר.

5. אני מטילה על הנאשם פסילה מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 6 חודשים וזאת על תנאי למשך שלוש שנים.

6. אני דנה את הנאשם לתשלום קנס בסך 1200 ₪ או 12 ימי מאסר שירוצו בנוסף לכל מאסר אחר שהוטל עליו.
הקנס ישולם ב-3 תשלומים חודשיים שווים ורצופים. תשלום ראשון ישולם עד ליום 3.4.13.
אי עמידה באחד התשלומים, יעמיד את יתרת סכום הקנס לפירעון מיידי.

7. הנני מחייבת את הנאשם לחתום על התחייבות בסך של 2000 ₪, שלא יעבור, במשך שנתיים מהיום, עבירה של נהיגה בזמן פסילה ו/או עבירה של נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף. אם לא יחתום הנאשם על התחייבות כאמור תוך שבוע ימים, ייאסר למשך 14 ימים.

זכות ערעור תוך 45 יום מהיום בבית משפט המחוזי בנצרת.
#3#>

ניתן והודע היום א' אדר תשע"ג, 11/02/2013 במעמד הנוכחים.

עדי במביליה – אינשטיין, שופטת

הוקלד על ידי יפית כהן


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: עמאר סעדי
שופט :
עורכי דין: