ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סמי מוהנא נגד רשדי אסעד :


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

מבקשים

רשדי אסעד

נגד

משיבים

סמי מוהנא

החלטה

בפני תגובת המשיב, בהמשך להחלטתי מיום 17.1.13.

לטענת המשיב, האזהרה הומצאה כדין לידי אביו של המבקש, ואילו המבקש לא טרח להגיש התנגדות במשך תקופה ארוכה, למרות נקיטת הליכים נגדו, כגון עיקולים והטלת הגבלות. לטענת המשיב, טענת הזיוף שבפי המבקש שקרית, ולמעשה יוצג על ידי המשיב, והמשיב זכאי לשכר טרחתו.

כפי שצוין בהחלטה הנ"ל, לטענת המבקש הוא מתגורר בירושלים מזה שנים. בעניין זה אין המשיב מגיב כלל. מאחר והמשיב טוען כי האזהרה הומצאה לידי אביו של המבקש, בבית ג'ן, ואילו המבקש טוען, כי אינו מתגורר בבית אביו מזה מספר שנים, הרי שלמעשה אין מדובר בהמצאה כדין. יצויין, כי המשיב לא הצביע על הליכים שננקטו, ואשר ניתן ללמוד מהם על ידיעה ממשית אודות הליכי ההוצאה לפועל. ההליכים שננקטו הם הליכי עיקול בידי צדדים שלישיים, שלא תפסו דבר, ועיקול רכב שלא צלח. לא ניתן להסיק מכך על ידיעה של המבקש. העיקול בחשבון הבנק, ממנו למד המבקש על ההליך, לטענתו, הוטל במחצית נובמבר 2012, ובתחילת ינואר 2013 הוגשה ההתנגדות. בנסיבות אלה אני קובעת, כי ההתנגדות הוגשה במועד.

אשר לטענות המבקש לגופן, הרי שבפיו טענה לזיוף חתימותיו על שטרי חוב. מדובר בטענת הגנה טובה, אשר יש ליתן למבקש בעטייה רשות להתגונן. המשיב יוכל להוכיח גירסתו, כי למעשה המבקש הוא שחתם על שטרי החוב, במסגרת ההליך העיקרי. בנוסף טוען המבקש, כי אינו חייב למשיב דבר, ואילו המשיב טוען היפוכו של דבר. אף בעניין זה קיימת מחלוקת עובדתית, אשר תוכל להתברר לאחר מתן רשות להתגונן.

אשר על כן, אני מורה על קבלת ההתנגדות.

לאחר שקבעתי, כי ההתנגדות הוגשה במועד, אני מורה לבטל את העיקול על חשבון הבנק של המשיב, ולעכב את הליכי ההוצאה לפועל.

התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובע יגיש תצהיר מטעמו, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו. אם לא יוגש תצהיר מטעם התובע, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

עם העברת התביעה מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט עשוי להיווצר הפרש אגרה, אותו על התובע לשלם תוך 30 יום מקבלת דרישת הגזברות, שאם לא כן תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.
ניתנה היום, ג' ניסן תשע"ג, 14 מרץ 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סמי מוהנא
נתבע: רשדי אסעד
שופט :
עורכי דין: